Szwedzka prasa: Izraelska armia porywała Palestyńczyków celem pobierania organów wewnętrznych. Ostry protest Izraela przeciwko “pomówieniom”

Aktualizacja: 2009-08-19 3:26 pm

Jeden z największych dzienników szwedzkich Aftonbladet opublikował 17 sierpnia br. wstrząsający reportaż o prowadzonym od wielu lat procederze uprowadzania przez izraelską armię młodych Palestyńczyków celem pozyskiwania od nich organów wewnętrznych.

Donald Boström, autor artykułu opisuje i podaje przykłady procederu uprowadzania Palestyńczyków i wycinania im narządów. Proceder ten ma być powiązany z niedawno wykrytą w Stanach Zjednoczonych wielką siatką przestępców, w tym prominentnych rabinów, którzy podejrzani są o nielegalny handel ludzkimi organami.

Artykuł w szwedzkiej prasie wywołał lawinę protestów środowiska żydowskiego. Zabrał głos m.in. Abraham Foxman z Ligii Przeciwko Zniesławieniu Anti Defamation League), który nazwał artykuł “Szokującym przypadkiem nieodpowiedzialnego dziennikarstwa, w którym zarzuty są rażąco sfabrykowane w jednym jedynym celu – zdemonizowania państwa Izrael”. Foxman pisze, że “Jeśli pan Boström przeczytałby swoją opowieść, zastanowiłby się zanim napisałby tak ochydne, pełne nienawiści słowa, które staną się atrakcją dla bigotów i antysemitów, lecz nie dziennikarzy.”

Ambasada izraelska w Szwecji wystosowała do szwedzkiego rządu oraz do pisma Aftonbladet oficjalny protest z żądaniem natychmiastowego wycofania się z tych pomówień.

 

Na zdjęciu: Levy Isaak Rosenbaum, aresztowany w Stanach Zjednoczonych przez FBI pod zarzutami nielegalnego handlu organami ludzkimi. Jak stwierdzają raporty, miał on powiedzieć, iż “Wszyscy dawcy pochodzili z Izraela”.

Profesor Nancy Scheper-Hughes z Uniwersytetu w Berkley, założycielka organizacji Organs Watch śledzącej nielegalne pozyskiwanie organów ludzkich powiedziała, iż “Rosenbaum należał do ogromnej zorganizowanej siatki przestępczej trudniącej się handlem organami ludzkimi, z główną siedzibą w Izraelu, odpowiedzialnej za tysiące transakcji kupna-sprzedaży nerek, rocznie. […] Rosenbaum to była właśnie ta osoba, której poszukiwałam przez ponad dziesięć lat. To ja podałam jego nazwisko do FBI.”

 

Ciało Palestyńczyka mającego być ofiarą procederu pozyskiwania organów

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Aftonbladet | Haaretz | ADL
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12975 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]