Aktualizacja strony została wstrzymana

Dyktator Fauci zarządza zdrowiem publicznym jakby to była jego prywatna działalność gospodarcza – Thomas DiLorenzo

Właśnie otrzymałem egzemplarz książki Roberta F.Kennedyego, Jr. pt „The Real Anthony Fauci” (Prawdziwy Antoni Fauci).  Przerzucając pierwsze kilka rozdziałów, jedna rzecz rzucała się w oczy –  Fauci rozdał około 7 miliardów dolarów w grantach na badania  zajmujące się „zdrowiem publicznym” na całym świecie.  Zajmuje to stanowisko od 30 lat.  Oznacza to, że od trzydziestu lat istnieje jednoosobowa kontrola monopolu nad praktycznie wszystkimi „recenzjami” związanymi ze zdrowiem publicznym. To dowodzi, jakim błazeńskim, kłamliwym, niekompetentnym, skorumpowanym pachołkiem jest Fauci, kiedy odpowiada na krytykę stwierdzeniami typu „wszyscy, których znam, zgadzają się ze mną w tej sprawie”.  Tak, to prawda.  Każdy kto dla niego pracuje i jest przez niego opłacany, lub chce dla niego pracować i być przez niego opłacany (z pieniędzy podatników), zgadza się z nim… Oznacza to, że „ocena środowiskowa” zdrowia publicznego jest żartem i oszustwem. Żaden inny zawód na świecie nie byłby traktowany poważnie, gdyby  jeden  biurokrata rządowy był odpowiedzialny za wszystkie publikacje zawodowe w całej dziedzinie.

To, czego Fauci nie kontroluje poprzez finansowanie rządowe, robią inni rządowi biurokraci w NIH (Państwowy Instytut Zdrowia) i gdzie indziej. Są oni marionetkami Fauciego w tej skorumpowanej, cuchnącej i oszukańczej przestrzeni jaką jest „zdrowie publiczne”. Nic dziwnego, że dr Scott Atlas, prawdziwy lekarz i badacz, był tak zszokowany ogromną niekompetencją, z jaką się spotykał w grupie zadaniowej Covid (President Trump’s COVID task force), siedząc na spotkaniach z głupkowatym Fauci i jakąś głupkowatą kobietą w szaliku. Powiedział Tuckerowi Carlsonowi, że ta dwójka wydawała się być w 100% oderwana od nauki i nieświadoma czegokolwiek co ma z nauką wspólnego. Nie robili nic poza powtarzaniem lewicowych sloganów typu lockdown/maski/dyscyplina/zaszczepić każde dziecko/zamknąć wszystkie szkoły i kościoły, bez omawiania jakiejkolwiek naukowej podstawy dla którejkolwiek z tych propozycji.

 

Ze wstępu do książki The Real Anthony Fauci autorstwa Roberta F. Kennedy’ego, Jr.

Byłem zdumiony, gdy zdałem sobie sprawę, jak wszechobecna sieć głębokich finansowych uwikłań między Big Pharmą a  agencjami rządowymi doprowadziła do całkowitej kontroli w obrocie sterydami. CDC [Centers for Disease Control and Prevention – amerykańska federalna agencja „Centra Kontroli i Prewencji Chorób”], na przykład, posiada 57 patentów na szczepionki[1] i wydaje 4,9 [miliardów dolarów] ze swojego rocznego budżetu o wartości 12,0 miliardów dolarów (stan na 2019 rok) na zakup i dystrybucję szczepionek.[2][3] NIH posiada setki patentów na szczepionki i często czerpie zyski ze sprzedaży produktów, których obrót rzekomo reguluje.

Urzędnicy wysokiego szczebla, w tym dr Fauci, otrzymują roczne uposażenie w wysokości do 150 000 dolarów w postaci opłat licencyjnych od produktów, które pomagają opracować, a następnie przeprowadzić przez proces zatwierdzania.[4] FDA [Food and Drug Administration – amerykańska federalna „Agencja Żywności i Leków”] otrzymuje 45 procent swojego budżetu od przemysłu farmaceutycznego, za pośrednictwem tego, co eufemistycznie nazywa się „opłatami dla użytkowników.”[5] Kiedy się o tym dowiedziałem, katastrofalny stan zdrowia Amerykanów nie był już tajemnicą. Zastanawiałem się wtedy, co by było, gdyby EPA (Agencja Ochrony Środowiska) otrzymywała 45 procent swojego budżetu od przemysłu węglowego!

W sierpniu 2021 roku akolita dr Fauci’ego – lekarz telewizyjny CNN, Peter Hotez – opublikował w czasopiśmie naukowym artykuł wzywający do wprowadzenia ustawodawstwa mającego na celu „rozszerzenie federalnej ochrony przed przestępstwami z nienawiści”. Wszystko po to, aby jakakolwiek  krytyka Fauciego została przestępstwem federalnym. Dr. Hotez, który twierdzi, że sceptycy szczepionkowi powinni zostać uciszeni[15], najwyraźniej zapomniał o milionach dolarów dotacji, które wziął od NIAID [Państwowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych] od 1993 roku[16] i ponad 15 milionach dolarów od wspólnika dr Fauci’ego, Billa Gatesa, dla swojego Instytutu Medycyny Tropikalnej na Uniwersytecie Baylor[17].

Jak zobaczymy, bezpośrednia i pośrednia kontrola dr. Fauci’ego – poprzez NIH, Bill & Melinda Gates Foundation oraz Wellcome Trust – nad około 57 procentami światowych funduszy na badania biomedyczne[19] – gwarantuje mu posłuszeństwo  ze strony czołowych badaczy medycznych, pozwala mu tworzyć i utrwalać panujące globalne narracje medyczne oraz umacniać kanon, że on sam jest wcieleniem nauki.

Sieć popleczników, takich jak Hotez, oraz finansowa kontrola Big Pharmy nad mediami poprzez dolary reklamowe sprawiły, że wypowiedzi dr Fauci’ego nie podlegają żadnej  dyskusji, a dyrektor NIAID został obdarzony osobistymi cnotami i powagą, nie popartymi ani nauką, ani osiągnięciami w dziedzinie zdrowia publicznego. Według ostatnich badań, jego 30-letni reżim był katastrofalny dla zdrowia publicznego i demokracji. Jego zarządzanie pandemią COVID było również katastrofą.

Gdy świat się temu przyglądał, Tony Fauci dyktował serię strategii, które doprowadziły do największej liczby zgonów i jednego z najwyższych procentowo wskaźników COVID-19 wśród wszystkich krajów na świecie. Tylko bezlitosna propaganda i cenzura mogły ukryć jego katastrofalne błędy w zarządzaniu w pierwszym roku występowania COVID-19. Stany Zjednoczone, z 4 procentami światowej populacji, poniosły 14,5 procent wszystkich ofiar COVID-u. Do 30 września 2021 roku śmiertelność w USA wzrosła do 2,107/1,000,000, w porównaniu do 139/1,000,000 w Japonii.

 

Oto „wizytówka” Antoniego Fauci

Współczynniki zgonów z powodu COVID na milion mieszkańców, stan na 30 września 2021 r.:[20]

Stany Zjednoczone 2,107 zgonów/1,000,000
Szwecja 1,444 zgonów/1,000,000
Iran 1,449 zgonów/1,000,000
Niemcy 1,126 zgonów/1,000,000
Kuba 650 zgonów/1,000,000
Jamajka 630 zgonów/1,000,000
Dania 455 zgonów/1.000.000
Indie 327 zgonów/1.000.000
Finlandia 194 zgony/1.000.000
Wietnam 197 zgonów/1.000.000
Norwegia 161 zgonów/1.000.000
Japonia 139 zgonów/1.000.000
Pakistan 128 zgonów/1.000.000
Kenia 97 zgonów/1.000.000
Korea Południowa 47 zgonów/1.000.000
Kongo (Brazzaville) 35 zgonów/1.000.000
Hongkong 28 zgonów/1.000.000[21]
Chiny 3 zgony/1,000,000
Tanzania 0,86 zgonów/1.000.000

Po osiągnięciu tych katastrofalnych rezultatów, „Teflonowy Tosiek” swoją bystrością medialną i umiejętnością zręcznego manewrowania, zwabił nowego prezydenta Joe Bidena do mianowania go dyrektorem ds. reakcji wobec COVID w nowej administracji.

Amerykanie, zaślepieni  podsycanym strachem przed śmiertelną chorobą, przed którą dr Fauci wydawał się być jedynym niezawodnym bastionem, nie dostrzegli rosnącej liczby dowodów na to, że strategie dr. Fauci konsekwentnie nie osiągały obiecanych rezultatów, ponieważ uparcie przedkładał on zyski Big Pharmy i uprawnienia biurokratyczne nad słabnące zdrowie publiczne.

Jak zobaczymy na przykładzie tej 30-letniej sagi, leki dr. Fauci są często bardziej zabójcze niż choroby, które rzekomo mają leczyć. Jego recepty na COVID nie były wyjątkiem. Skupiając się na rozwiązaniu, jakim są masowe szczepienia, dr Fauci nigdy nie wspomniał o wielu innych kosztach związanych z jego  politycznymi dyrektywami.

Thomas DiLorenzo

 

 

Tłum. Sławomir Soja

 

Źródło: PaulCraigRoberts.org (December 1, 2021) – „Dictator Fauci Runs Public Health As A Personal Profit-Making Operation”

 

[Całość, wraz z przypisami – oraz licznymi komentarzami internautów – dostępna na stronie źródłowej: https://www.unz.com/article/introduction-to-the-real-anthony-fauci/]

 

 

Skip to content