Socjalistyczny rząd Portugalii żąda od lekarzy akceptacji ’aborcji’

Aktualizacja: 2007-10-23 12:00 am

Socjalistyczny rząd Portugalii nakazał Stowarzyszeniu Medycznemu usunięcie ze statutu lekarzy zapisu o nieetyczności dokonywania “aborcji”.

Nota Ministra Zdrowia Antonio Correira de Campos, powołującego się na obowiązujące obecnie w Potrugalii przepisy dopuszczające ‘aborcję’ do 12 tygodnia życia, wywołała sprzeciw wśród lekarzy portugalskich oraz prawników i określona została mianem “aroganckiej.” Były przewodniczący Komisji Etyki Portugalskiego Stowarzyszenia Medycznego, dr Danierl Serrao powiedział, że tego typu nacisk rządu jest całkowicie nie do zaakceptowania. Podobne oświadczenie krytykujące rząd wydało Portugalskie Stowarzyszenie Prawników.

Minister Zdrowia oraz Prokurator Generalny Portugalii stwierdzają, że zapis w statucie Stowarzyszenia Medycznego jest niezgodny z obowiązującym prawem i musi być zmieniony. Zapis w statucie mówi, że “lekarze muszą respektować życie ludzkie od samego poczęcia” oraz że “praktyka aborcji jest ciężkim etycznym zaniedbaniem”.

Portugalski rząd socjalistyczny, który doprowadzil do zmian przepisów umożliwiających zabijanie nienarodzonych dzieci, dąży również do zmiany zapisu w Konstytucji Portugalii, która cały czas stwierdza, że “życie ludzkie jest nienaruszalne”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1294 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]