Socjalistyczny rząd Portugalii żąda od lekarzy akceptacji ’aborcji’

Socjalistyczny rząd Portugalii nakazał Stowarzyszeniu Medycznemu usunięcie ze statutu lekarzy zapisu o nieetyczności dokonywania „aborcji”.

Nota Ministra Zdrowia Antonio Correira de Campos, powołującego się na obowiązujące obecnie w Potrugalii przepisy dopuszczające ‘aborcję’ do 12 tygodnia życia, wywołała sprzeciw wśród lekarzy portugalskich oraz prawników i określona została mianem „aroganckiej.” Były przewodniczący Komisji Etyki Portugalskiego Stowarzyszenia Medycznego, dr Danierl Serrao powiedział, że tego typu nacisk rządu jest całkowicie nie do zaakceptowania. Podobne oświadczenie krytykujące rząd wydało Portugalskie Stowarzyszenie Prawników.

Minister Zdrowia oraz Prokurator Generalny Portugalii stwierdzają, że zapis w statucie Stowarzyszenia Medycznego jest niezgodny z obowiązującym prawem i musi być zmieniony. Zapis w statucie mówi, że „lekarze muszą respektować życie ludzkie od samego poczęcia” oraz że „praktyka aborcji jest ciężkim etycznym zaniedbaniem”.

Portugalski rząd socjalistyczny, który doprowadzil do zmian przepisów umożliwiających zabijanie nienarodzonych dzieci, dąży również do zmiany zapisu w Konstytucji Portugalii, która cały czas stwierdza, że „życie ludzkie jest nienaruszalne”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content