Aktualizacja strony została wstrzymana

List do Jego Ekscelencja Xi Jinping przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej

Piotr Błaszkowski

Gdańsk, 31 października 2021 r.

 

Jego Ekscelencja Xi Jinping

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej

 

Ekscelencjo,

Z wielką radością otrzymaliśmy informacje z Państwa Środka, że została zakazana aborcja selektywna dzieci nienarodzonych. Niezależnie od intencji władz Chińskiej Republiki Ludowej to wielki krok w dobrą stroną.

Każde dziecko jako dar Boga, obdarzone ciałem i duszą, ma prawo oglądać piękno tego świata. Również miliony chińskich dzieci. Dlatego prosimy Jego Ekscelencję o wprowadzenie całkowitego zakazu dokonywania aborcji w Chinach.

Piszemy do Jego Ekscelencji z kraju chrześcijańskiego, kraju wielkiego miłośnika Chin i piękna jej przyrody, katolickiego księdza z dawnego Królestwa Polskiego Michała Piotra Boyma (zmarł 22.sierpnia 1650 roku po narodzeniu Chrystusa, w Guangxi). On to ochrzcił cesarza Yongli z Południowej dynastii Ming. Wcześniej praktycznie ochrzcił całą rodzinę cesarską, łącznie z małym synem władcy, Konstantynem. Później ks. Boym stał się posłem cesarza Chin do katolickiego papieża w Rzymie (w Italii) w celu uzyskania wsparcia Zachodu w walce z Mandżurami. Cesarski poseł nie tylko dotarł do stolicy chrześcijaństwa przez Indie i Persję (często pieszo), ale i powrócił do Chin, które tak bardzo pokochał, gdzie szerzył chrześcijaństwo. Tu trzeba postawić pytanie co dało temu Polakowi siły by spełnić czyny istne heroicznie, nie fikcyjne ale rzeczywiste, a godne wielkich filmów historycznych? Odpowiedz jest jedna: wiara w Jezusa Chrystusa.

Chińscy eksperci zadają sobie dziś pytanie co dało Europejczykom moc by z małego zakątku Eurazji stać się najbardziej twórczym kontynentem świata? Otóż chrześcijaństwo, którego niestety dziś mieszkańcy tego rejonu świata się wyrzekli. Z uwagi na powyższe, wyrażam nadzieję, że Ekscelencję uwierzy, że Jezus z Nazaretu jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem, co umarł dobrowolnie na krzyżu dla naszego zbawienia. Przyjęcie przez Ekscelencję wiary w Jezusa Chrystusa oraz chrztu w Jednym, Świętym, Apostolskim i Katolickim Kościele, stałoby się wzorem dla całego narodu chińskiego.

W nadchodzącym czasie wojny – sprowokowanej najpewniej przez wrogie siły – błogosławieństwo Jezusa Chrystusa, Prawdziwego Boga będzie Państwo Środka bardzo potrzebne. Podobnie jak ks. Michał Piotr Boym jestem gotowy przybyć do Chin by spełnić wymogi formalne chrztu, stając się ojcem chrzestnym Jego Ekscelencji i Jego Szanownej Małżonki.

Niech Bóg ma w opiece Chiny. Niech łaska chrztu da siłę najstarszemu narodowi świata.

Z wyrazami szacunku

Piotr Błaszkowski

 

 


 

Z Gdańska do Xi Jingpinga – Komentarz Narodowy (Piotr Błaszkowski)

 


 

Za: Katolik Tradycji - katoliktradycjionline (22 listopada 2021) | http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2021/11/list-do-jego-ekscelencja-xi-jinping.html

Skip to content