Wdowa po zabitym kapitanie: Mąż na własny koszt kupował sprzęt wojskowy

„Wreszcie ktoś odważył się poruszyć bagno, jakim jest polityka wobec wojska” – mówi Natalia Ambrozińska, wdowa po kpt. Danielu Ambrozińskim. Dodała, że jej mąż musiał sam sobie kupić sprzęt na wojnę w Afganistanie. To reakcja na głośny wywiad gen. Waldemara Skrzypczaka dla DZIENNIKA [ zob: Skrzypczak: Nie daruję zarzucania kłamstwa | Generał Skrzypczak: Oskarżam za Afganistan]

„Przed wyjazdem na misję żołnierze muszą robić ogromne zakupy na własny koszt. Im wszystkiego brakuje. (…) Mój mąż na własny koszt kupował dodatkowe magazynki, celowniki, gogle antyodłamkowe, a nawet kamizelkę kuloodporną. Sam musiał sobie także kupić kalkulator, który pomagał w przeliczaniu współrzędnych na mapie” – powiedział Natalia Ambrozińska w wywiadzie dla dziennika „Polska”.

„Polityka wobec armii jest taka, że żołnierze wyjeżdżający na misje dostają tylko bardzo podstawowy sprzęt. On jest śmieszny i zresztą budzi śmiech wojskowych z innych kontyngentów. Dlatego jestem wdzięczna generałowi Skrzypczakowi, że powiedział o tym głośno” – dodała.

Przyznaje, że polskim żołnierzom w Afganistanie brakuje nawet jedzenia, a warunki, w jakich mieszkają polscy żołnierze, są skandaliczne.

Za: Dziennik.pl | http://www.dziennik.pl/polityka/article432510/Wdowa_po_kapitanie_Maz_sam_kupil_sprzet.html | Wdowa po kapitanie: Mąż sam kupił sprzęt

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content