Biskup kalifornijski wyrzuca konserwatywnych księży z diecezji

Aktualizacja: 2006-03-4 12:00 am

Kalifornijski biskup Diecezji Orange, bp Tod Brown wystosował list wzywający na natychmiastowego opuszczenia kościoła i diecezji przez księży odprawiających Mszę Trydencką. W liście wystosowanym 3 marca br. przez biskupa T. Brown, a podpisanym przez Administatora Diecezji, księdza Martina Tran, wyliczonych jest pięć “przewinień” księży: “1. personalny atak i fałszywe oskarżenia pod adresem bp. Brown, 2. fałszywe oskarżenia pod adresem amerykańskich biskupów, 3. personalny atak i fałszywe oskarżenia pod adresem adminstratora ks. M. Tran, 4. fałszywe oskarżenia przeciwko różnym osobom posługującym w Diecezji Orange i oskarżenie ich o herezje, wspieranie aborcji i antykoncepcji, 5. tworzenie podziałów w parafii przez celowe wprowadzanie nieposłuszeństwa i opozycji przeciwko obowiązującym normom liturgicznym[…]”

List kończy się wezwaniem:

“Z pełną odpowiedzialnością i władzą, jako Administrator Parafii St. Mary’s by the Sea, z uprawnienia Biskupa Brown, celem wspólnego dobra Kościoła, parafii i diecezji, za zgodą Biskupa, oficjanie proszę o opuszczenie parafii i diecezji. Z powrotem możecie być przyjęci tylko gdy szczerze i z całego serca wyrazicie żal i skruchę i nawrócicie się odnośnie zarzutów przedstawionych powyżej.

/-/ Administrator, ks. Martin Tran”

 

KOMENTARZ BIBUŁY:  List powyższy, jego ton i egzekucja nie powinny dziwić: w kalifornijskich diecezjach, przodujących w destrukcji Kościoła (kardynał Mahony!), będącej najbardziej zliberalizowaną częścią amerykańskiego katolicyzmu, praca księży pragnących przekazywać wiernym prawdziwą Wiarę jest bardzo trudna i napotyka opór przede wszystkim biskupów. Słowa nakazujące wyprowadzenie się z parafii i diecezji, rzucane przez tych, którzy przez lata ukrywali księży molestujących seksualnie nieletnich – a takich spraw toczy się w diecezji Orange i w całej Kalifornii niemało – którzy własnymi rękami odrąbywali wszelkie elementy tradycji z funkcji Kościoła doprowadzając do tak ubogiego stanu moralnego wiernych, wreszcie słowa wypowiadane przez tych, którzy szczycą się takimi pojęciami jak “tolerancja” – nie są zaskakujące: wynikają wprost z nienawiści do nieskażonej Wiary Katolickiej. W przeszłości tacy ludzie od Kościoła odchodzili zakładając swe własne zbory, kongregacje i sekty, a dziś – w myśl planów masońskich – konsekwentnie w Kościele funkcjonują dążąc do Jego destrukcji od wewnątrz. Pora odciąć ten wrzód. Wrzód niekatolickich biskupów. Łączmy się w modlitwie za Papieża Benedykta XVI aby był bardziej skuteczny niż Jego poprzednik i aby słowa przemienił w czyny.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=129 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]