Episkopat Urugwaju: „nie” dla adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kościół w Urugwaju protestuje przeciwko legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Mimo to jest już niemal przesądzone, że odnośna ustawa przegłosowana w ub. roku w izbie niższej parlamentu, zostanie w tym tygodniu zaaprobowana przez senat – informuje Radio Watykańskie.

W związku z tym, kierujący w urugwajskim episkopacie komisją ds. rodziny abp Nicolás Cotugno wydał specjalne oświadczenie, w którym zwrócił uwagę na niszczące konsekwencje takiej decyzji.

Arcybiskup Montevideo podkreślił, że kwestia adopcji dzieci przez homoseksualistów dotyka samej natury człowieka i jego niezbywalnych praw. Związki osób tej samej płci godzą w podstawowe dla ludzkości dziedzictwo, jakim jest rodzina, a przede wszystkim w dobro samego dziecka. Nie może być ono traktowane jak przedmiot, gdzie nadrzędną wartością jest interes adoptującego.

„Dzieci nie mogą być używane jako narzędzie rewindykacji praw indywidualnych czy zbiorowych – czytamy w oświadczeniu episkopatu Urugwaju. – Także adopcja nie jest instytucją, którą mogą rządzić kryteria poprawności politycznej. Dzieci nie potrzebują jedynie jedzenia i czułości, ale przede wszystkim wychowania i wzorców osobowych w naturalnej rodzinie”.

Źródło: Radio Watykańskie

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4029,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content