Episkopat Urugwaju: “nie” dla adopcji dzieci przez homoseksualistów

Aktualizacja: 2009-08-18 10:33 am

Kościół w Urugwaju protestuje przeciwko legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Mimo to jest już niemal przesądzone, że odnośna ustawa przegłosowana w ub. roku w izbie niższej parlamentu, zostanie w tym tygodniu zaaprobowana przez senat – informuje Radio Watykańskie.

W związku z tym, kierujący w urugwajskim episkopacie komisją ds. rodziny abp Nicolás Cotugno wydał specjalne oświadczenie, w którym zwrócił uwagę na niszczące konsekwencje takiej decyzji.

Arcybiskup Montevideo podkreślił, że kwestia adopcji dzieci przez homoseksualistów dotyka samej natury człowieka i jego niezbywalnych praw. Związki osób tej samej płci godzą w podstawowe dla ludzkości dziedzictwo, jakim jest rodzina, a przede wszystkim w dobro samego dziecka. Nie może być ono traktowane jak przedmiot, gdzie nadrzędną wartością jest interes adoptującego.

„Dzieci nie mogą być używane jako narzędzie rewindykacji praw indywidualnych czy zbiorowych – czytamy w oświadczeniu episkopatu Urugwaju. – Także adopcja nie jest instytucją, którą mogą rządzić kryteria poprawności politycznej. Dzieci nie potrzebują jedynie jedzenia i czułości, ale przede wszystkim wychowania i wzorców osobowych w naturalnej rodzinie”.

Źródło: Radio Watykańskie

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12884 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]