Planned Parenthood zacieśnia współpracę z Obamą nad ustawą zdrowotną

Aktualizacja: 2009-08-18 10:29 am

Planned Parenthood chwali się, że jest w stałym kontakcie z Białym Domem. Po to, by dbać o swój interes: „zdrowie reprodukcyjne”, czyli prawo do aborcji, ma się znaleźć w ostatecznej wersji przygotowywanej ustawy zdrowotnej.

– Jestem właśnie po wizycie w Białym Domu, po spotkaniu na temat opieki zdrowotnej kobiet. Nasze wsparcie zostało bardzo docenione – pisze Cecile Richards na koncie założonym przez Planned Parenthood na Facebooku i Twitterze. Na spotkaniu reprezentanci Białego Domu wyrażali stałą gotowość do współpracy i zachęcali do popierania projektu ustawy. – Urzędnicy w Waszyngtonie muszą wiedzieć, jak ważne jest by opieka tak istotna z kobiecego punktu widzenia znalazła się w pakiecie reformy – mówi Richards.

Barack Obama dotrzymuje tym samym obietnicy złożonej podczas wyborów w 2007 roku, kiedy jako kandydat na prezydenta zapewniał, że aborcja odegra centralną rolę w jego planach reformy zdrowotnej. – Z mojego punktu widzenia, zdrowie reprodukcyjne to centrum opieki zdrowotnej. Dlatego ta idea stanowi serce mojego planu – mówił ówczesny senator Obama. Jak zaznaczył, zależy mu, by organizacje takie jak Planned Parenthood były częścią tworzonego przez niego systemu.

JaLu/Lifesitenews.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12882 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]