Aktualizacja strony została wstrzymana

Francuska Cassandra skazana za “antysemityzm”

Zauroczony powabnymi kształtami Kasandry syn Zeusa, Apollo ofiarował wybrance swego serca dar przewidywania. Po jakimś czasie nie doczekawszy się odwzajemnienia swoich uczuć rzucił na nią klątwę zgodnie z którą nikt nie dawał wiary jej przepowiedniom.

Z tego powodu jej ostrzeżenia były lekceważone przez ludzi. Najbardziej znaną przepowiednią, która się spełniła było proroctwo o upadku miasta Troi.

33 letnia Cassandre Fristot nie przepowiadała przyszłości. 7 sierpnia brała udział w demonstracji przeciwko przepustkom covidowym, niosąc plakat z nazwiskami osób, które określiła mianem “zdrajców”.

Transparent został zauważony przez środowiska specjalizujące się w “mowie nienawiści” i biegłych w stygmatyzowaniu swoich przeciwników politycznych. Francuzka została oskarżona o antysemityzm, a konkretnie o podżeganie do nienawiści rasowej. Na plakacie były wymienione osoby publiczne różnej narodowości, w tym żydowskiej, zaangażowane w pandemię na poziomie kreacji i zarządzania. Listę otwierało nazwisko Rotschild, a prócz tego byli m.in. Attali, Soros i Schwab.

Donos złożył minister spraw wewnętrznych Francji pisząc na Twitterze: “Antysemityzm to przestępstwo, a nie opinia. Takie uwagi nie pozostaną bezkarne”.

Rzecz jak widać ma silne znamiona absurdu. Wychodzi na to, że można pisać o Marsjanach, Francuzach, Polakach, ale w sytuacji, gdy wymienisz nazwiska osób, które są narodowości żydowskiej, polityczny motłoch dostaje “małpiego rozumu”.

Środowiska broniące dziewczyny, opisując stan wolności słowa we Francji, użyły następującego cytatu:

…żyjemy w epoce „nieznośnej żydowskiej policji myśli” (cytat z Annie Kriegel /Le Figaro/ kwiecień 1990 r.)

Ostatecznie Sąd karny w Metz skazał Francuzkę na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za „prowokowanie nienawiści rasowej”.

Dawid-Olivier Kamiński, prawnik Pełnomocnika Rady Instytucji Żydowskich we Francji mówił podczas procesu o “głębokich znamionach antysemityzmu”.

Wtórował mu prawnik izraelskiego konsystorza w Mozeli. „Nie bądźmy naiwni, to nic innego jak nienawiść do Żydów”. Stanowisko to było kwestionowane przez obrońców kobiety. Zaprzeczali oni antysemityzmowi ze strony ich klientki. Czy nie mamy już prawa mówić: Qui? Mais Qui ? „kto, ale kto?”: Dziś jest to zabronione?

A oto lista stowarzyszeń i organizacji, które włączyły się w kampanię: Crif, Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi, Obserwatorium Żydów we Francji, Ruch przeciwko Rasizmowi i Przyjaźni Między Narodami, Krajowe Biuro ds. Czujność przeciwko antysemityzmowi, Cercle national Juif France Israël, izraelski konsystorz w Moselle, La Maison des potes, stowarzyszenie B’nai B’rith France, SOS rasizm. Na ławie ofiar zasiadła również Narodowa Rada Orderu Lekarzy, Europejska Organizacja Żydowska oraz Liga Praw Człowieka.

Będąc jeszcze w areszcie policyjnym, przed procesem, Cassandre Fristot powiedziała:
„Napisałam ‘Ale kto? „W celu zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za sytuację i decydentów”

Argumenty Obrońcy, wymieniającego po kolei nazwiska z plakatu:

“Pani Fristot nie zgadza się z polityką zdrowotną – i ma do tego prawo – i bierze udział w proteście. Dzień wcześniej zrobiła ten znak, powołując się na wszystkie osoby, które uważa za odpowiedzialne za kryzys zdrowotny. Teraz imiona na tym słynnym znaku: Fabius? Jest katolikiem. I ma oczywisty związek z kryzysem zdrowotnym. Jego syn ? Pracuje w gabinecie upoważnionym przez rząd do pracy nad strategią szczepień. Jacques Attali? Powiedział, że miał „bezpośredni wpływ na Emmanuela Macrona. ” Pani Buzyn? Jako minister zdrowia odpowiadała za politykę zdrowotną rządu i zakazała stosowania chlorochiny. Gabriel Attal? Powiedział, że jego matka była prawosławną Rosjanką, a on nie był Żydem. Jeśli jest na znaku, to dlatego, że jest rzecznikiem rządu. Veran i Macron, to oczywiste. Salomon? Z racji pełnionych funkcji odpowiada za zarządzanie kryzysem zdrowotnym, w szczególności został przyłapany na kontrowersji wokół masek. Soros? Amerykański finansista kupił niedawno firmę, która testuje na Covid19. Schwab? Napisał w książce, dlaczego „ta pandemia jest polityczną szansą”. BHL? Filozof o dużym wpływie w mediach, wspierający Macrona (…) Dla przypomnienia, jego siostra napisała długi tekst, w którym wyjaśnia, że ​​Cassandre Fristot nie jest antysemitką. Ferguson? Ma też wyraźny związek z kryzysem Covid19. A rodzina Rotszyldów? Macron ma oczywiste powiązania z rodziną, w której pracował, zanim został ministrem gospodarki. (…) kiedy pisze “zdrajcy” to potępia fakt, że ci ludzie nie działają w interesie Francuzów. I to jej prawo”.

[Pan Obrońca z argumentami, a żymianie z pałą – admin]

https://www.ekspedyt.org/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2021-10-23) | https://marucha.wordpress.com/2021/10/23/francuska-cassandra-skazana-za-antysemityzm/

Skip to content