Braun wzywa do „punktowego zamykania ministrów”. Zamiast cmentarzy

Podczas konferencji prasowej Konfederacji poseł Grzegorz Braun wezwał Polaków do uczczenia Wszystkich Świętych, bez względu na utrudnienia szykowane przez władze. Stwierdził też, że zamiast cmentarzy, powinno się zamykać ministrów.

– Bohaterem, lepiej powiedzieć czarnym charakterem naszej konferencji prasowej jest pan wiceminister Kraska, który w ostatnich dniach zapowiedział, cytuję: „punktowe zamykanie cmentarzy” na Wszystkich Świętych i Zaduszki. W odpowiedzi Konfederacja wezwie za chwilę ustami moich kolegów do punktowego zamykania ministrów – mówił poseł Grzegorz Braun.

– Trzeba stwierdzić całkowitą bezprawność i bezpodstawność tego typu zapowiedzi, tego typu działań. Przerabialiśmy to już w ubiegłym roku, kiedy to udało się rządowi Mateusza Morawieckiego zdezorganizować, zdemolować wielkie dla Polaków, dla katolików, święta – przypomniał.

– Dla pana ministra Kraski i jego wspólników w tym dziele zniszczenia polskiego życia społecznego, także religijnego, kulturalnego, dla nich być może zaduszki to okoliczność mająca charakter wyłącznie sentymentalny. Dla nas to obowiązki katolickie, ludzkie, polskie. Obowiązki, a zatem działania naruszające to tabu, jakim są świecące pięknym światłem zniczy, świec w te piękne święta, cmentarze, naruszanie eksterytorialności tej strefy przez jakiekolwiek ingerencje władz państwowych to nie tylko zwyczajne bezprawie, nie tylko ograniczanie prawa do swobodnego przemieszczania się jednych, a swobodnego gospodarowania drugich, bo przecież te święta to także, nie bójmy się użyć tego słowa, wielki przemysł, to dla niektórych doroczne żniwa w pewnych branżach, ale to jest również naruszanie swobody sprawowania kultu religijnego. A zatem działania, które godzą w prawa konstytucyjne, wewnętrzne, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujące, ale naruszają również umowy międzynarodowe, mianowicie umowę konkordatową – zaznaczył.

Braun podkreślił, że Konfederacja zdecydowanie się temu sprzeciwia.

Jak dodał, „wzywa wszystkich dobrych Polaków, poczciwych ludzi, do tego, by uczcili te święta, by odprawili rodzinne i religijne rytuały, nie zważając na przeszkody, które stara się piętrzyć na ich drodze władza reprezentowana przez pana ministra Kraskę”.

 

 

Za: Najwyższy Czas! () – [Org. tytuł: «Braun wzywa do „punktowego zamykania ministrów”. Zamiast cmentarzy [VIDEO]»]

 

 


 

„Eksperci” judzą przeciw niezaszczepionym Polakom: „Zamknąć cmentarze, ograniczyć kontakty, potrzebne brutalne ingerencje”

 

Resort zdrowia i współpracujący z nim „eksperci” coraz częściej straszą IV falą koronawirusa  i prognozują liczbę dziennych zakażeń (często – pewnie świadomie – mylą z zachorowaniami) na poziomie ponad 20 tysięcy. Strach przed zachorowaniem ma zachęcić Polaków do przyjęcia, pierwszej, drugiej i trzeciej dawki szczepionki na Covid-19. Mają nas także do tego skłonić: sanitarna segregacja, do której wprowadzenia, rządzących podjudzają „eksperci”.

W ostatnich dniach, w wypowiedziach dla mediów nieco uspokoił się prof. Krzysztof Simon, który ma kłopoty po udziale w reklamie maseczek. W straszenie Polaków „kowidową rzezią” i podjudzanie rządzących do dyskryminacji osób niezaszczepionych, zaangażowali się teraz inni „eksperci”.

Prof. Filipiak: „zamknąć cmentarze”

Pierwsza rzecz, którą bym zrobił, to zamknąłbym cmentarze pierwszego i drugiego listopada, ale uwaga: tylko dla osób niezaszczepionych – na antenie TVN24 mówił profesor Krzysztof Jerzy Filipiak, rektor Uczelni Medycznej Marii Skłodowskiej-Curie.
Musimy zacząć wprowadzać taką politykę, która będzie ograniczała kontakty osobom niezaszczepionym. Po to są szczepienia – dodał. – Wiem, że podniesie się pytanie o tzw. wolność, o segregację. Nie nazywajmy tego segregacją, bo segregacja to jest określenie, które nie ma sensu w momencie, kiedy tzw. wolność antyszczepionkowców zahacza o wolność i życie innych osób, o zdrowie i życie innych osób. Ja czekam na bardziej zdecydowane ruchy – kontynuował profesor, powołując się na sytuację m.in. we Włoszech, gdzie bez paszportu covidowego (lub testu) nie można przyjść do pracy.

Dr hab. Dzieciątkowski: „brutalne ingerencje”

Uaktywnił się także dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
– Biorąc pod uwagę to, że nasze społeczeństwo przestało traktować koronawirusa i pandemię poważnie i nie stosuje się do obowiązujących zasad sanitarnych, a z wyszczepieniem niestety nie mamy najlepiej, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że liczba zakażeń będzie rosnąć”– mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą zaznacza, że „wyszczepienie społeczeństwa jest elementem kluczowym”, tak samo jak kluczowe jest akurat przestrzeganie metod niefarmakologicznych: dystansu społecznego, noszenia maseczek, a higiena rąk niech zostanie z nami na zawsze – podkreśla Dzieciątkowski.

Czy należy się spodziewać wprowadzenia „twardego lockdownu”? „Nie wykluczam – chociaż absolutnie nie jestem zwolennikiem lockdownu – że jeżeli będzie wysoka liczba zakażeń, to tego typu naprawdę brutalne ingerencje będą potrzebne – mówi wirusolog, jawnie podjudzając przeciwko osobom, które nie chcą szczepić się preparatem będącym w fazie eksperymentalnej.

Całość: wprawo.pl (październik 22, 2021)

 


 

Rada Medyczna nie odpuszcza… Czy Antychryst przyjął oblicze doradców Morawieckiego?

 

Przedstawiciele Rady Medycznej przy premierze Morawieckim nie odpuszczają. Idą w zaparte, domagając się bezprawnej segregacji sanitarnej i łamania podstawowych praw konstytucyjnych!

Tak się dziwnie składa, że wokół premiera i ministra Niedzielskiego próżno szukać ekspertów, takich jak dr Paweł Basiukiewicz, prof. Piotr Kuna, czy dr Piotr Witczak, którzy wiedzą, że segregacja sanitarna nie ma podstaw nie tylko prawnych, ale i epidemiologicznych. Jest bezprawna i bez sensu!

Segregacja sanitarna łamie przede wszystkim art. 32 Konstytucji RP, a żądanie dowodu szczepień (czyli stosowanie paszportów covidowych) łamie art. 47 i 51 Konstytucji, art. 9 RODO, a także ustawę o zawodzie lekarza art. 40 §1 i ustawę o prawach pacjenta art. 13. Przypominamy, że Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) również jasno i wyraźnie informuje wszystkich przedsiębiorców i organizatorów wydarzeń, że żądanie paszportu covidowego jest ZŁAMANIEM PRAWA. Pamiętajmy o tym wszyscy, zarówno organizatorzy, jak i klienci. Rząd wprowadził limity dla niezaszczepionych za pomocą rozporządzenia, które NIE MA PODSTAWY PRAWNEJ!

Segregacja sanitarna nie ma sensu, bo zaszczepione na Covid-19 osoby również się zarażają i przenoszą wirusa. Już wcześniej podkreślały to badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób i brytyjskiego Uniwersytetu w Oksfordzie.
W kolejnych państwach, gdzie poziom zaszczepień obiema dawkami wynosił kilkadziesiąt procent, notowane są duże wzrosty zakażeń i jak donoszą tamtejsze władze wpływ na to mają również osoby zaszczepione.

Zamiast tego obok premiera mamy osoby, które wręcz domagają się bezprawnej dyskryminacji i obostrzeń dla niezaszczepionych!

Prof. Simon:Polska powinna iść w kierunku wprowadzania ograniczeń dla niezaszczepionych.”

Prof. Magdalena Marczyńska: „Obostrzenia powinny dotyczyć osób niezaszczepionych.”

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: „Wstęp do miejsc publicznych tylko z certyfikatem covidowym? Nie można tego wykluczyć.”

Podajcie dalej i dołączcie do ogólnopolskiego protestu przeciwko bezprawnej i bezsensownej segregacji sanitarnej, przymuszaniu do szczepień na Covid-19 i fatalnej polityce lockdownów, którą znów straszy rząd i jego eksperci!
#NigdyWięcejLockdownu
#StopSegregacjiSanitarnej

Źródło: Konfederacja

Za: ProKapitalizm.Pl (22 października 2021)

 


 

Skip to content