Aktualizacja strony została wstrzymana

TV Republika wycofała program o samobójczej polityce energetycznej rządu. Naimski: „Zerwę Pani ten program”

W czwartek (23.09.2021) Telewizja Republika wycofała z emisji program Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem” o samobójczej polityce energetycznej prowadzonej przez rząd Mateusza Morawieckiego i negocjacjach w sprawie Zielonego Ładu prowadzonych przez ministra klimatu Michała Kurtykę. – Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika.

Wyjaśnienie Sakiewicza jest kuriozalne. Jeśli program nie spełniał wymogów, to dlaczego TV Republika zapowiedziała jego emisję? Dlaczego opublikowała zwiastun programu o zamykaniu energetyki węglowej, w którym Ewa Stankiewicz rozmawia z Piotrem Naimskim, pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej? Gdy Stankiewicz poruszyła kwestię negocjacji ws. Zielonego Ładu i wskazała, że odpowiedzialny za nie minister Kurtyka ubiegał się w tym czasie o stanowisko sekretarza generalnego OECD, Naimski krzyknął: „Zerwę Pani ten program”.

Zwiastun programu został opublikowany na Twitterze, ale wkrótce on też zniknął. Ale prawdy nie da się ukryć. Podczas piątkowej (24.09.2021) konferencji prasowej w Sejmie poseł Konfederacji Robert Winnicki zaprezentował usunięty fragment rozmowy Stankiewicz z Naimskim.

– W tym krótkim wywiadzie mamy wszystko, co istotne na temat obecnej sytuacji energetycznej w Polsce. Mamy jasne przyznanie przez pana ministra Naimskiego, że to, na co rząd zgodził się w Europejskim Zielonym Ładzie, i na co poprzednie rządy za Donalda Tuska również się zgadzały, to jest samobójstwo energetyczne Polski – powiedział Winnicki. – Rząd prowadzi samobójczą politykę energetyczną – podkreślił.

Winnicki wskazał, że minister Naimski był bardzo zdenerwowany pytaniem o negocjacje prowadzone przez ministra Kurtykę w czasie gdy zabiegał on o stanowisko w organizacji międzynarodowej. – Przypadek? Nie sądzę. Nie sądzę, żeby to były przypadki i nie sądzę, żeby przypadkiem była blokada emisji tego programu – stwierdził poseł Konfederacji.

– Mamy do czynienia z systemową likwidacją polskiej energetyki i polskiego górnictwa. Mamy do czynienia z galopującą podwyżką cen prądu. Będziemy mieli do czynienia z horrendalną podwyżką cen prądu. I to jest efekt działania Unii Europejskiej, rządu Tuska i rządu Morawieckiego. Należy wypowiedzieć Europejski Zielony Ład. Należy wypowiedzieć pakiet klimatyczno-energetyczny – powiedział Winnicki. – Minister Kurtyka powinien być natychmiast zdymisjonowany. Konfederacja wzywa do tego, żeby Kurtyka został zdymisjonowany w trybie pilnym.

Winnicki zapowiedział, że Konfederacja skieruje wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie, „w jaki sposób następowała kapitulacja rządu Morawieckiego na forum Unii Europejskiej odnośnie naszej energetyki”.

 

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook, Twitter, wirtualnemedia.pl

Za: wprawo.pl (wrz. 24, 2021) – [Org. tytuł: «TV Republika wycofała program Ewy Stankiewicz o samobójczej polityce energetycznej rządu. Naimski: „Zerwę Pani ten program” [WIDEO]»]

Skip to content