Aktualizacja strony została wstrzymana

„Podnieść rękę i nacisnąć przycisk”… O bezrozumnych posłach PiS

Posłowie PiS, jak to czerwoni, mają nadzieję, że Nowy Ład zwiększy opodatkowanie najbogatszych. Nie zwiększy. Milionerzy będą płacić mniej niż w tym roku. Mniej też będą płacić emeryci i osoby najmniej zarabiające. A kto to wszystko sfinansuje? Klasa średnia. Drobni przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów, specjaliści, menedżerowie, osoby, które włożyły dużo czasu, wysiłku i pieniędzy w swój rozwój. Teraz będą musieli za to zapłacić.

Oszczędzałeś, żeby kupić drugie mieszkanie i je wynajmować? Zapłacisz wyższy podatek. Dorabiasz wieczorami lub weekendami na umowie zleceniu do swojego etatu? Zapłacisz wyższy podatek. Jesteś drobnym przedsiębiorcą? Jeśli nie zaczniesz kombinować, zapłacisz wyższy podatek. Masz dobrą pracę? Też zapłacisz więcej. Dużo pracujesz, uczysz się, rozwijasz, oszczędzasz? Masz płacić więcej! Wszyscy weźmiecie udział w wielkiej zrzutce na elektorat PiS. Partia potrzebuje głosów w najbliższych wyborach, więc musi sypnąć pieniędzmi, niestety weźmie je z waszych kieszeni.

Bezmyślnie popierający projekt posłowie PiS nie rozumieją, co proponują, a potem będą płakać w telewizji, że złe korporacje i jeszcze gorsi milionerzy płacą niskie podatki. Ano zapłacą niskie. Bo takie na nich sami nałożycie, sami przegłosujecie te wszystkie luki, które w następnych latach pozwolą najbogatszym płacić bardzo niskie podatki. Ale tego posłowie nie wiedzą. Oni mają tylko podnieść rękę i nacisnąć przycisk. Nikt od posłów PiS nie wymaga tego, żeby rozumieli, za czym głosują.

Sławomir Mentzen

Za facebook Autora

Źródło: ProKapitalizm.pl (19 września 2021)

 


 

Podnieś rękę, naciśnij przycisk — czyli tam, gdzie płaczą ustawy

 

 


 

.