Telefon komórkowy włączy ci bez twojej wiedzy kuchenkę gazową?

Aktualizacja: 2009-08-17 10:53 am

Mieszkający w nowojorskim Brooklynie pan Andrei Melnikov stał się ofiarą niewyjaśnionej do tej pory niebezpiecznej zagadki technologicznej. Jak informuje stacja radiowa 1010WINS należąca do sieci CBS, pewnego dnia będąc w kuchni swojego apartamentu odebrał on telefon. Zajęty rozmową poczuł po chwili zapach dymu, który wydobywał się z kuchenki gdzie paliło się pozostawione tam naczynie plastikowe. Z początku nie był on w stanie zidentyfikować przyczyny samoistnego włączenia się kuchenki, lecz po pewnym czasie skojarzył on fakty, a kolejne testy potwierdziły jego najgorsze przypuszczenia: okazało się, że pozostawiony na blacie kuchennym telefon komórkowy Sony Erickson PDA, położony w odległości kilku stóp od kuchenki gazowej firmy Maytag – model Magic Chef CGR1425 ADW, po otrzymaniu sygnału o nadchodzącym połączeniu telefonicznym, w tajemniczy sposób zdalnie włączał piecyk gazowy.

Przedstawiciel serwisu firmy Maytag twierdzi, że jest to pierwszy tego typu przypadek o którym firma słyszała i zapowiedział dokładne zbadanie sprawy.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie 1010WINS

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12803 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]