Aktualizacja strony została wstrzymana

Komunizm jako ideologia amerykańskich towarzystw medycznych

Tak zwana pandemia wyzwoliła ogromne pokłady manipulacji, na wszystkich szczeblach władzy, mediów, a nawet w obszarach wydawałoby się najbardziej odpornych na pozamerytoryczne wpływy – czyli w tym co określane jest mianem nauki. Wszystko co przekazywane było i jest z oficjalnych kanałów a dotyczy tzw. Covid-19, stało się zmanipulowaną informacją, przeinaczaniem faktów, skandalicznym oszustwem.

Manipulacja to między innymi nieuczciwość, nierzetelność, intryga, bezczelność, zmyślanie, indoktrynacja, naginanie bądź ukrywanie faktów.

Według Słownika Języka Polskiego PWN:

manipulacja
«wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania»

[SJP.PWN.PL]

 

Manipulacja i nowomowa stały się stałym elementem wypowiedzi tzw. autorytetów, oświadczeń rządowych oficjeli i jest jedynym językiem znanym obecnie dziennikarzom głównych mediów. Również najnowszy poradnik Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego jest tego tragikomicznym przykładem.

 

Powrót do komunizmu

Zanim przejdziemy do poradnika AMA, czy pamiętacie Państwo „Uniwersalnego mówcę” z czasów PRL-u? Ci starsi być może przypominają sobie jednostronną karteczkę podzieloną na cztery kolumny z kilkunastoma rzędami. W każdej kratce takiej tabeli wpisana została jakaś fraza zdania, a niezwykłość takiego „uniwersalnego mówcy” polegała na tym, że czytając dowolny tekst z pierwszej kolumny z dowolnego rzędu, można było łączyć z dowolnym tekstem z drugiej kolumny dowolnego rzędu, potem z trzeciej i czwartej kolumny. Czytając te fragmenty powstawało w ten sposób dość spójne zdanie, które jednak samo w sobie było zupełnie puste, pozbawione głębszego sensu i kompletnie nic nie wyrażało. Co jakiś czas, prelegent korzystający z „uniwersalnego mówcy” mógł dodawać przerywnik w postaci „Drodzy Towarzysze!”, „Koledzy!” czy „Drodzy słuchacze!” oraz skromnie zezwalać na oklaski. Ilość kombinacji z 4 rzędów i 17 wierszy wynosi ponad 130 tysięcy. Zakładając, że czas czytania jednego zdania wynosi 10 sekund, ten jednokartkowy tekst można czytać bez powtarzania jakiegokolwiek zadania przez… 45 dni po 8 godzin dziennie. Można zatem przemawiać non-stop – i nic nie powiedzieć.

 

Powyżej: wycinek historycznego „uniwersalnego mówcy” z czasów PRL-u. Cała kartka zawierała 17 wierszy w 4 kolumnach.

Całkiem możliwe, że ci wszyscy „eksperci” i inni guru korzystają dzisiaj z podobnych „kowidowych mówców”…

 

Przewodnik dla lekarzy czyli jak używać nowomowy

I właśnie tenże „Uniwersalny mówca” z czasów komunistycznej nowomowy przypomina w dużym stopniu najnowsze opracowanie Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.

Oto AMA (American Medical Association), towarzystwo założone w połowie XIX wieku, zrzeszające dzisiaj ponad 240 tysięcy lekarzy, naukowców i studentów kierunków medycznych, niezwykle wpływowa instytucja ciesząca się niestety coraz gorszą reputacją, wydało przewodnik na zimę 2021 pt „AMA COVID-19 Guide. Background/messaging on vaccine, vaccine clinical trials & combatting vaccine misinformation„. Jak widać z tytułu tenże poradnik ma walczyć z „dezinformacją” dotyczącą tzw. szczepionek, a z pierwszych akapitów dowiadujemy się, że „Musimy kontynuować budowanie zaufania dotyczącego bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek [przeciwko Covid-19]„.

W poradniku AMA padają górnolotne słowa i zapewnienia o „transparentości” – co brzmi komicznie przy wszechobecnej cenzurze; o „faktach i logice” – przy całkowitym zastraszeniu i wyciszeniu lekarzy i naukowców mających zastrzeżenia do oficjalnej narracji; o „zaufaniu do nauki i systemu opieki zdrowotnej” – przy totalnym upadku wiarygodności do nauki, naukowców, pism naukowych głównego nurtu, w tym najsłynniejszych tytułów, itp., które odmawiały publikowania wyników badań naukowych niezgodnych z funkcjonującym w danej chwili przekazem medialnym.

Poradnik podzielony jest na kilka części i pokazuje jak amerykański lekarz ma prowadzić konswersację z pacjentem. Jest to tak prymitywnie opracowany przewodnik, że wydaje się być napisany przez tych samych komunistów partyjnych i używany przez samych politruków z Ludowego Wojska Polskiego, którzy nie potrafili wypowiedzieć się bez pomocy „uniwersalnego mówcy”. Całkiem prawdopodobne, że został stworzony jeśli nie tych samych żydokomunistycznych propagandzistów, to przez ich dzieci, wnuków, uczniów. Bo, nie zapominajmy, że komunizm był wytworem Rewolucyjnego Żyda, a obecna przemiana światowa ma wiele wspólnych źródeł.

 

W dziale „Szablon dla postów w mediach społecznościowych”, czytamy następujące frazesy, którymi ma posługiwać się lekarz amerykański – to są cytaty, z angielskimi odnośnikami do hasztagów:

 • Wierzę faktom i medycynie .. #NośMaski
 • Fakty, logika i współczucie wymagają od nas wszystkich naszego własnego działania #Zaszczep się.
 • Szczepienie i prewencyjne metody są naszą najlepszą drogą naprzód. Im bardziej będziemy dzielili się otwartymi informacjami, tym szybciej powrócimy do normalności. #SzczepionkiDziałają
 • Zaszczepię się najszybciej jak to tylko możliwe, ja i cała moja rodzina. #ZaufajNauce
 • Wszystkie i każda szczepionka Covid-19 zostały autoryzowane przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, wyznaczonymi przez rygorystyczny proces badawczy FDA
 • Jako lekarz, zaszczepię się szczepionką przeciwko Covid-19. Szczepionki przechodzą rygorystyczne testy prowadzone przez naukowców i lekarzy, przez wiele faz testów, a potem przez badanie FDA, zanim zostaną autoryzowane. Gdy uzyskają autoryzację, są bezpieczne i skuteczne.
 • Nawet jeśli jesteśmy zaszczepieni musimy używać masek aby zatrzymać rozprzestrzenianie się [wirusa Covid-19]. #NośMaski
 • …i tym podobe banialuki

 

W dziale „Szablon do dyskusji” czytamy podobne dyrdymały, jak np.:

 • W pełni popieram przeważające wyniki społeczności naukowej pokazujące, że szczepionki są najbardziej bezpieczną i skuteczną interwencją zabezpieczającą każdą osobę przed chorobą oraz zabezpieczającą zdrowie publiczne.
 • Lekarze powinni rozmawiać ze swoimi pacjentami o niebezpieczeństwach zagrażających zdrowiu w wyniki niezaszczepienia się … (w całym spisie brak najmniejszej wzmianki o dyskusji z pacjentami zagrożeń niesionych przez „szczepionki” – ale nie można się dziwić, wszak te cudowne „bezpieczne i skuteczne” preparaty nie stwarzają żadnych zagrożeń, pomimo milionowych ofiar „szczepionek” na całym świecie, o których też nie wolno dyskutować…)
 • Nauka powinna opierać się na powszechnym zrozumieniu faktów i wyników i pomagać ludziom w podejmowaniu świadomych decyzji o swoim zdrowiu.
 • Transparentność buduje zaufanie …
 • Nawet jeśli szczepionki Covid-19 są dostępne, musimy wszyscy kontynuować noszenie masek, utrzymywać dystans i myć ręce, aż do czasu gdy krytyczna masa populacji zostanie zaszczepiona.

 

Kolejne działy to propozycje dyskusji lekarz-pacjent „dotyczące rozwoju szczepionek”, „walki z dezinformacją”, a w nim takie dyrektywy:

 • Co jest bezdyskusyjnie jasne to fakt, że korzyści szczepionek zabezpieczających ciebie przed Covid-19 przeważają nad ryzykiem, i dlatego medyczni eksperci usilnie rekomendują zaszczepienie się.
 • Zaszczepienie się nie tylko zabezpiecza przed zachorowaniem na choroby przed którymi można zabezpieczyć się szczepionkami, ale również zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób na naszych najbliższych (psychologicznie użyto słowa: loved ones, czyli naszych kochanych), sąsiadów, współpracowników i inne osoby z którymi mamy bliski kontakt.
 • Badania pokazują, że silna rekomendacja ze strony pracowników służby zdrowia jest kluczowym czynnikiem w przekonywaniu do zaszczepienia się, a edukacja rodziców i pacjentów prowadzona przez lekarzy jest ważnym czynnikiem oddziaływania na podwyższenie wskaźnika wyszczepialności.
 • Przyznawanie-uzyskiwanie wyjątków (exemptions) od zaszczepienia się, bazujących na podstawach religijnych lub filozoficznych, lub na bazie osobistej wiary, naraża zdrowie osób niezaszczepionych i zdrowie innych osób w społeczeństwie.

 

W dziale „Nowy przewodnik etyki dla lekarzy, dotyczący szczepionek” mowa jest o jakiejś „nowej etyce” przegłosowanej przez AMA:

 • Podczas zebrania AMA w listopadzie 2020 roku lekarze poprawili dotychczasowy Przewodnik etyczny, wyjaśniając, że lekarze którzy nie zaszczepili się mają etyczną odpowiedzialność [aby zaszczepić się] celem ochrony pacjentów i kolegów.
 • Lekarze którzy odmawiają zaszczepienia się bezpiecznymi i skutecznymi szczepionkami, bez odpowiednich medycznych powodów, stwarzają niepotrzebne medyczne ryzyko dla podatnych na choroby pacjentów lub kolegów. Lekarze muszą znaleźć balans pomiędzy swoimi osobistymi zobowiązaniami jako jednostki moralne, a ich obligacjami jako lekarze. (Tenże „balans” polega na odrzuceniu osobistych przekonań i moralnych wskazówek, i de facto na przymusie zaszczepienia się)
 • Kod Medyczny AMA od dawna zakładał, że lekarze mają silną etyczną odpowiedzialność zaakceptowania szczepień, kiedy są dostępne bezpieczne i skuteczne szczepionki.
 • Jednak nie istnieje problem etyczny wyłączenia osoby [ze szczepienia] kiedy specyficzna szczepionka stwarza zagrożenie wynikające z kondycji medycznej. Jednak etyczne wątpliwości pojawiają się, gdy zezwala się osobom na odmówienie szczepionek z powodów nieetycznych.
 • AMA zaleca szczepienie wszystkich osób powyżej 6 miesiąca życia, przeciwko sezonowej grypie.
 • …i dalej inne kłamastwa dotyczące szczepionek przeciwko grypie sezonowej, o których istnieje cała literatura wskazująca na ich nieskuteczność oraz na w ogóle niebadaną przez żadną agencję długofalową szkodliwość.

Najlepsza pod względem socjotechnicznym jest jednak kolejna część poradnika AMA, gdzie mowa jest co należy mówić, czego unikać, jak zachować się w ogniu pytań. I tak:

Podczas wywiadu, najpierw daj znać, że rozumiesz pytanie, potem odpowiednio STERUJ w kierunku swojej odpowiedzi i dostarcz swoją informację. Techniki obejmują takie przykłady:

 • przy sterowaniu: „Zanim odpowiem na Twoje pytanie, pozwolisz że dodam…”
 • przy blokowaniu: „To jest [informacja zastrzeżona], ale mogę powiedzieć ci, że…”
 • przy odwracaniu uwagi: „To jest powszechne nieporozumienie…”
 • przy zmianie kierunku rozmowy: „Nie mam dokładnych danych, ale wiem, że…”
 • przy zwracaniu uwagi: „Byłbyś zdziwiony co nasze badania pokazują…” albo „Mało znany fakt mówi, że…”

 

Wśród 10 rzeczy, których NIE NALEŻY ROBIĆ, Towarzystwo Medyczna AMA przypomina, że:

 • Nie przekazuj osobistego punktu widzenia
 • Nie wprowadzaj do dyskusji spraw negatywnych i nie powtarzaj rzeczy negatywnych
 • Nie rozmawiaj nieoficjalnie (off the records
 • Nie wyjawiaj informacji zanim można/powinno je się przekazać (Don’t disclose information before it’s time)

 

Co NALEŻY robić, to:

 • Używaj różnej tonacji i szybkości wypowiadania się
 • Używaj przerw w rozmowie
 • Utrzymuj silny kontakt wzrokowy
 • Uśmiechaj się, gdy jest to właściwe
 • Ukazuj emocje, ale nie bądź emocjonalny
 • Podczas rozmowy na stojąco trzymaj ręce przed sobą, na poziomie brzucha lub ponad.

 

Wisienką na torcie nowego przewodnika dla lekarzy jest tabela jakich słów używać, jakich nie, i którymi je zastępować. I tak, nie mów tego  … lecz zamiast tego używaj:

 • Lockdown – obowiązek pozostania w domu
 • Obowiązki, kontrole, dyrektywy związane z Covid – protokoły dotyczące Covid
 • Coronavirus/Covid-19 – Pandemia
 • Wskaźnik hospitalizacji – Zgony
 • Operacja Warp speeed – Standardowy proces
 • Na podstawie nauki, medycyny, danych… – na podstawie faktów
 • Konsekwencje niezaszczepienia się… – Korzyści z zaszczepienia się
 • Przewidywanie – Powrót do normalności
 • Odkrycie.. – Badania
 • Wydatki [na badania], liczba uczestników – Transparentny, rygorystyczny proces
 • Światowi eksperci medyczni – Amerykańscy medyczni eksperci
 • …całość manipulacji – poniżej

 

Tabela pt „COVID-19 Language Swap”, zamieszczona w poradniku dla lekarzy Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego

 

Jak widać z powyższego przewodnika, lekarze amerykańscy nie mogą mówić np. o „wskaźniku hospitalizacji”, lecz powinni użyć słowa „zgony”. Czyli: nie liczą się fakty ile osób jest/było w szpitalu, zdiagnozowanych przy użyciu fałszywych testów PCR jako „chorzy na Covid-19”, lecz należy użyć emocjonalnych słów, zupełnie niezgodnych z prawdą.

Na niezwykle szybki proces opracowania preparatu w ramach Warp Speed Operation, czyli coś co nigdy nie miało miejsca w przeszłości i wiązało się z rezygnacją badań na zwierzętach, ze skróceniem o kilka lat testowania skutków ubocznych – należy mówić „standardowa procedura”.

Jeśli ktoś zaprzeczy, że te wytyczne nie są czystą manipulacją, to raz jeszcze niech przeczyta definicję tego słowa i porówna z jej konkretyzacją w postaci Poradnika dla amerykańskich lekarzy.

 

Milczenie współwinnych

Milczenie amerykańskich lekarzy w czasie tzw. pandemii, gdy publicznie padały z ust polityków, tzw. ekspertów medycznych, medialnych manekinów i innych klaunów, bezczelne kłamstwa, wynikają najczęściej z tego, że niemal każdy lekarz w dzisiejszym systemie de facto państwowego systemu medycznego, jest zwykłym robotnikiem zatrudnionym na etacie – w szpitalu, klinice, zrzeszeniu. Jeszcze ze 20-30 lat temu szpitale amerykańskie były zarządzane przez lekarzy, dzisiaj są zarządzane przez armię administratorów, których główny problem polega na pozyskiwaniu funduszy. A te płyną strumieniami z rządowych programów (jak np. monstrualny Medicare czy programy związane z Covid-19), jednak korzystanie z nich niesie ze sobą konieczność ścisłego dostosowania się do warunków płatnika. Przez tego typu demoralizujący układ wytworzył się system niewolnictwa wśród lekarzy, którzy w konsekwencji siedzą cicho wobec nawet największych nadużyć, bojąc się utraty pracy, presji organów zarządzających certyfikatami lekarskimi, itp.

Oprócz tego oczywiście swoją rolę odgrywa upadek zawodu lekarza, z coraz niższym morale, z etyką sytuacyjną kierowaną przez wypaczone sumienia, lekarza który w sumie stał się automatem do wypisywania recept – bo na tym polega współczesna „zaawansowana” farmakologiczna medycyna. Liczą się jedynie lekarstwa i szczepionki, człowiek ze swoimi ułomnościami i przypadłościami postrzegany jest jako odbiorca kolejnego „leku”, najczęściej mającego „leczyć” skutki uboczne poprzedniego „leku”.

Przy tego typu patologicznym „systemie opieki zdrowotnej”, przy tego typu zmanipulowanych lekarzach, przy nachalnej propagandzie proszczepionkowej i zmasowanego trucia „lekami”, najbardziej życiodajna rada pozostaje ta sama: jak najdalej od współczesnych lekarzy, jak najdalej od szpitali, zresztą miejsca gdzie umiera najwięcej ludzi. W dzisiejszych czasach bezpieczniej jest się schronić pod wysokim drzewem podczas burzy, niż przebywać w szpitalu.

Oprac. www.bibula.com
2021-09-13

Skip to content