Kombatanci przeciwko nowemu pomysłowi MON: „Porównywanie Wojska Polskie do Coca-Coli uwłacza godności naszej armii”

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha o natychmiastowe zaprzestanie prac nad projektowaniem i wdrażaniem tzw. znaku promocyjnego Wojska Polskiego. Weteranów walk o niepodległość, skupionych w naszym Porozumieniu szczególnie oburzyła żenująca wypowiedź Michała Łazowskiego z Departamentu Promocji MON, który stwierdził na łamach "Dziennika", że znak firmowy naszej armii powinien być powszechnie rozpoznawalny, "tak jak Coca-Cola czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy".

Oświadczenie kombatantów z Krakowa.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie  apeluje do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha o natychmiastowe zaprzestanie prac nad projektowaniem i wdrażaniem tzw. znaku promocyjnego Wojska Polskiego.

Weteranów walk o niepodległość, skupionych w naszym Porozumieniu szczególnie oburzyła żenująca wypowiedź Michała Łazowskiego z Departamentu Promocji MON, który stwierdził na łamach „Dziennika”, że znak firmowy naszej armii powinien być powszechnie rozpoznawalny, „tak jak Coca-Cola czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Porównywanie Wojska Polskiego do Coca-Coli, czy nawet do pięknej akcji charytatywnej jest dla nas wysoce niestosowne. Jedynym, uświęconym wielowiekową tradycją znakiem naszej armii są barwy i godło państwowe, widniejące na jej sztandarach i na żołnierskich mundurach. Za te symbole narodowych imponderabiliów przelewało krew i ginęło za ojczyznę wiele pokoleń Polaków.

Porównywanie Wojska Polskie do Coca-Coli uwłacza godności naszej armii. Czymś innym jest bowiem żołnierska krew niż słodki napój.

Dziwi nas, że wysoki urzędnik MON tego nie rozumie, mamy jednak nadzieję, iż mądrzejszy od niego okaże się minister Bogdan Klich, zakazując dalszych prac nad tym projektem.

rzecznik prasowy POKiN

dr Jerzy Bukowski hm

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego | http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2073 | Wojsko Polskie jak Coca-Cola 2009-08-16

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content