Kombatanci przeciwko nowemu pomysłowi MON: “Porównywanie Wojska Polskie do Coca-Coli uwłacza godności naszej armii”

Aktualizacja: 2009-08-16 9:39 am

Oświadczenie kombatantów z Krakowa.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie  apeluje do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha o natychmiastowe zaprzestanie prac nad projektowaniem i wdrażaniem tzw. znaku promocyjnego Wojska Polskiego.

Weteranów walk o niepodległość, skupionych w naszym Porozumieniu szczególnie oburzyła żenująca wypowiedź Michała Łazowskiego z Departamentu Promocji MON, który stwierdził na łamach “Dziennika”, że znak firmowy naszej armii powinien być powszechnie rozpoznawalny, “tak jak Coca-Cola czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Porównywanie Wojska Polskiego do Coca-Coli, czy nawet do pięknej akcji charytatywnej jest dla nas wysoce niestosowne. Jedynym, uświęconym wielowiekową tradycją znakiem naszej armii są barwy i godło państwowe, widniejące na jej sztandarach i na żołnierskich mundurach. Za te symbole narodowych imponderabiliów przelewało krew i ginęło za ojczyznę wiele pokoleń Polaków.

Porównywanie Wojska Polskie do Coca-Coli uwłacza godności naszej armii. Czymś innym jest bowiem żołnierska krew niż słodki napój.

Dziwi nas, że wysoki urzędnik MON tego nie rozumie, mamy jednak nadzieję, iż mądrzejszy od niego okaże się minister Bogdan Klich, zakazując dalszych prac nad tym projektem.

rzecznik prasowy POKiN

dr Jerzy Bukowski hm

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Wojsko Polskie jak Coca-Cola 2009-08-16»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12784 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]