Samoloty Qantas zabiorą na pokład tylko zaszczepionych

Alan Joyce, szef australijskiego narodowego przewoźnika lotniczego Qantas, oznajmił, że gdy granice kraju zostaną otwarte, osoby niezaszczepione nie będą mogły podróżować na międzynarodowych trasach samolotami tej i innych połączonych firm. Otwarcie granic spodziewane jest w grudniu br.

„Qantas wprowadzi przepisy, że na trasach międzynarodowych będzie przewoził tylko pasażerów zaszczepionych …. ponieważ uważamy, że będzie to jednym z wymagań bezpiecznych lotów …. Mamy nadzieję, że nastąpi to przed Christmas.” – powiedział Joyce.

Qantas zapowiedział już w zeszłym miesiącu, ża wszyscy z 22 tysięcy pracowników muszą zaszczepić się, powołując się na „badania wśród pracowników”, którzy rzekomo w zdecydowanej większości opowiadają się za obowiązkiem szczepień. Pracownicy linii Quantas i Jetstar muszą zaszczepić się do 15 listopada br. – jak na razie – „dwiema dawkami szczepionek”.

 

Przy prawdziwej pandemii nikogo nie trzeba przekonywać, przekupywać, oszukiwać, zmuszać

Niejako zaprzeczając sobie – wszak podobno zdecydowana większość pracowników „chce” się zaszczepić – dyrekcja wprowadziła programy zachęcające do zaszczepienia się oferując 1000 punktów dla podróżujących (Frequent Flyer points) lub zniżkę na bilety w wysokości… 20 dolarów. (Dla porównania, wg kalkulatora firmy Qantas najkrótszy przelot krajowy kosztuje 8000 punktów.)

Linie Qantas są pełnymi posiadaczami linii Jetstar Airways, Jetconnect, QantasLink, Sunstate Airlines, Eastern Australia Airlines, Qantas Freight, Express Freighters Australia. Jak na razie nie ogłoszono czy nowe wymagania będę dotyczyły również przewoźnika Air Pacifica, który niemal w połowie należy do Qantas.

 

Pierwszy etap każdego reżimu – cenzura i manipulacja

Google przyznał się właśnie, że zastosował algorytymy specjalnie dla Australii, likwidujące „niewłaściwe” wiadomości w swojej wyszukiwarce, lub przesuwające je na dalsze pozycje. Tak więc przeciętny Australijczyk pragnący wyszukać coś na internecie – czy to przy pomocy Google czy innych wyszukiwarek, bo większość i tak używa indeksera Google – otrzymuje wyjałowioną, okrojoną i zmanipulowaną wersję wiadomości.

Z uwagi na  swe położenie i geograficzną izolację, Australia wydaje się stanowić poletko doświadczalne dla nowych idei satanistycznych rządów, które usiłują wprowadzić podobne jak w Australii rygory, cenzurę i kontrolę społeczeństw na całym świecie.

Oprac. www.bibula.com
2021-09-08

Skip to content