Wielka Brytania: pielęgniarki chcą zabijać nienarodzone dzieci

Królewska Szkoła Pielęgniarstwa (RCN) w Wielkiej Brytanii domaga się zmiany aborcyjnego prawa i chce, aby pozwalało one siostrom wykonywać „zabieg aborcji” w początkowej fazie ciąży – donosi KAI. Zdaniem przedstawicieli tej wpływowej organizacji nowe przepisy powinny umożliwić pielęgniarkom i położnym, wykonywanie chirurgicznych aborcji – czyli mordowanie dzieci w łonach matek – wśród kobiet w 13 tygodniu ciąży. Pielęgniarki chcą także mieć możliwość przepisywania pacjentkom pigułki wczesnoporonnej.

RCN reprezentująca 390 tysięcy pielęgniarek i położnych zwróciła się z wnioskiem o zmianę obowiązującej od 1967 roku ustawy aborcyjnej. Dotąd tylko lekarze mogli uśmiercać poczęte dzieci przed ich narodzeniem.

Wniosek RCN trafił do komisji ds. nauki i technologii Izy Gmin, która ma zastanowić się, czy prawo aborcyjne potrzebuje zmian.

We wniosku podkreśla się, że pielęgniarki i położne już teraz wykonują szereg chirurgicznych procedur, które dotąd były zarezerwowane dla lekarzy. Chodzi m. in. o histeroskopię czy koloposkopię.

Zdaniem dr Peter Cartera, generalnego sekretarza RCN potrzebne są zmiany prawa tak, aby odpowiadało rzeczywistości. Zdaniem Cartera byłoby to także wyjście z sytuacji, w której obecnie wielu lekarzy wzbrania się przed wykonaniem „zabiegu aborcji”.

Wniosek RCN poparła Królewska Szkoła Położnych i Ginekologów. Zdaniem tej organizacji aborcje w pierwszym trymestrze ciąży mogą „bezpiecznie dokonywać” wykwalifikowane pielęgniarki.

Tymczasem „Channel 4” w środę późnym wieczorem wyemitował film pt.

„Aborcja. Co musimy wiedzieć?” z zarejestrowaną aborcją nienarodzonych dzieci. Jest to pierwszy tego typu dokument pokazany w brytyjskiej telewizji publicznej.

Pokazany w programie „Dispatches” film jest rejestracją dwóch mordów dokonanych na nienarodzonych dzieciach w wieku 12 i 16 tygodni. Sam „zabieg” nie jest pokazany, jednak słychać cały czas jak lekarz szczegółowo opisuje, co się w danej chwili dzieje.

Była minister zdrowia Ann Widdecombe, przeciwniczka aborcji, ma nadzieję, że ten film wstrząśnie sumieniami ludzi.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Skip to content