Aktualizacja strony została wstrzymana

Altruizm szczepień

Władze polityczne w wielu krajach już wprowadziły albo zamierzają wprowadzić tak zwany paszport covidowy, czyli zaświadczenie o zaszczepieniu, które uprawnia do wstępu do restauracji, sklepów, kin i innych zamkniętych miejsc publicznych. Taka segregacja medyczna ma na celu ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się wirusa – bo jakoby osoby zaszczepione mniej zarażają siebie i innych niż niezaszczepione.

Tymczasem z badań naukowych wynika coś przeciwnego – osoby zaszczepione w dużo większym stopniu zarażają siebie i innych wariantem Delta niż niezaszczepione – a więc zaszczepieni powinni mieć zakaz wstępu na koncerty, do kin, restauracji i innych miejsc publicznych, bo stanowią większe zagrożenie szybszego rozprzestrzeniania się zarazy niż osoby niezaszczepione. Tu te badania:

 

Z tego jednoznacznie wynika, że nawet jeśli szczepienie chroni przed ciężką chorobą, to jest zabezpieczeniem tylko siebie samego, natomiast powoduje zwiększenie zagrożenia dla wszystkich innych. A więc całkowicie odpada argument, że powinniśmy się szczepić z powodów altruistycznych – by chronić innych. Szczepiąc się, chronimy tylko siebie (co nie jest pewne, bo są doniesienia o licznych śmiertelnych skutkach po szczepionce), ale na pewno zwiększamy zagrożenie dla innych. A więc decyzja o szczepieniu się to czystej wody egoizm.

Nauce nie warto się sprzeciwiać. Jeśli władze polityczne kierowałyby się badaniami naukowymi, to paszport covidowy powinien być wydawany tylko niezaszczepionym i tylko one powinny mieć wstęp do zamkniętych miejsc publicznych.

Grzegorz GPS Świderski

 

Za: Legion sw. Ekspedyta - ekspedyt.org (25 sierpnia 2021) | https://www.ekspedyt.org/2021/08/25/altruizm-szczepien/?cn-reloaded=1

Skip to content