Amerykańskie służby specjalne wykonały egzekucję na poszukiwnym do dziś zbrodniarzu wojennym – twierdzi pu&);#322;kownik lotnictwa izraelskiego

Aktualizacja: 2007-10-16 12:00 am

Dr Aribert Heim, jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych, został zgładzony ponad 25 lat temu – twierdzi oficer izraelskich sił powietrznych, pułkownik Danny Baz w swojej książce.

Pułkownik Baz w mającej się ukazać w tym tygodniu we Francji książce Not Forgotten or Forgiven; On the trail of the last Nazi pisze, że amerykańska grupa specjalna The Owl odszukała ukrywającego się dr. Heim – lekarza SS z obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen – przetransportowała go z Kanady na wyspę Santa Catalina położoną na kalifornijskim wybrzeżu niedalego Los Angeles, gdzie został “skazany i gdzie wykonano egzekucję”. Pułkownik Baz miał uczestniczyć w tej akcji i być świadkiem egzekucji.

Żydowskie Centrum im. Szymona Wiesenthala stanowczo odrzuca twierdzenie izraelskiego pułkownika Baz, nazywając je “czystymi fantazjami”. Dr Heim, mogący mieć dzisiaj 93 lata, znajduje się na drugim miejscu listy najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych, zaraz po Alois Brunner, asystencie Adolfa Eichmanna.

Nieco innego zdania jest działający w Paryżu inny “tropiciel nazistów” – Serge Klarsfeld, który co prawda odrzucił książkę pułkownika Baz jako “całkowitą fantazję” sądząc, że autorowi chodzi o sławę i pieniądze, ale powiedział, że jego zdaniem zarówno Heim jak i Brunner nie żyją już, umierając śmiercią naturalną.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1270 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]