Minister pracy: “Polacy muszą dłużej pracować!”

Aktualizacja: 2009-08-13 10:33 am

Minister pracy i polityki społecznej opowiada się za wydłużeniem wieku emerytalnego. Jolanta Fedak tłumaczyła w Salonie Politycznym Trójki, że Polacy musza dłużej pracować – a tym samym później przechodzić na zasłużoną emeryturę – ponieważ takie są światowe trendy.

Wydłużenie wieku emerytalnego – zdaniem minister Fedak – powinno być jednak zapowiedziane dużo wcześniej. Szefowa resortu pracy uważa, że na przykład obecni 40-latkowie już teraz powinni wiedzieć, że będą pracować dłużej zanim uzyskają prawo do emerytury.

Minister pracy podkreśliła, że właśnie w taki sposób powinno się wprowadzać zmiany – nie z roku na rok, a dużo wcześniej, z konsultacjami społecznymi włącznie.

Marek Bieńkowski

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12643 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]