Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejne 2 przypadki niewyjaśnionego załabnięcia sportowców. Media milczą. Przyczyna „nieznana”

Po niewyjaśnionej jak do tej pory przyczynie nagłego zasłabnięcia duńskiego piłkarza Christiana Eriksena i związanych kontrowersjach z jego zaszczepieniem się „przeciwko Covid-19”, media całkowicie zignorowały dwa inne podobne przypadki sportowców.

Podczas międzynarodowego meczu krykietowych drużyn z Indii Zachodnich (WI) i Pakistanu, który odbył się 2 lipca br na wyspie Antigua, dwie zawodniczki z Indii Zachodnich nagle zasłabły na murawie.

W połowie meczu zawodniczka Chinelle Henry, nagle i bez powodu upadła w konwulsjach. Służba medyczna przeniosła zawodniczkę na noszach gdzie udzielano jej pierwszej pomocy. Mecz wznowiono, lecz w kilka minut po tym kolejna zawodniczka z tej samej drużyny, Chedean Nation, również nagle i bez widocznej przyczyny straciła przytomość. Komenator relacjonujący mecz nie wiedział jak zareagować. „Właśnie otrzymuję informację, że druga zawodniczka upadła … i już nadchodzi pomoc z noszami … To jest coś niezwykłego. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Co się dzieje? Czy coś 'jest w powietrzu’? Nie wiem. Coś niezwykłego.” – próbował wyjaśniać komentator. Zawodniczki przetransportowano do szpitala, a mecz ponownie wznowiono.

 

 

Na kilka dni przed meczem, cała drużyna WI zaszczepiła się preparatem reklamowanym jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, o czym pochwaliła się na twitterze.

 

 

Oczywiście dwa przypadki nagłego zasłabnięcia dwóch zawodniczek, które 4 dni wcześniej zaszczepiły się „szczepionką przeciwko Covid-19”, nie miały absolutnie nic wspólnego ze szczepionkami. Czysty przypadek, albo „coś jest w powietrzu„… Oficjalne wyjaśnienie zdarzenia głosi, że przyczyna nagłych zasłabnięć zawodniczek jest „nieznana”.

Aby uspokoić kibiców, którzy zaczęłi snuć niepoprawne domysły, w mediach społecznościowych ukazały się filmiki z zawodniczkami, które miały przekazać informację, że „wszystko jest w porządku”, zaś informacja prasowa dodaje, że zawodniczki są „w stanie stabilnym i przytomne”. Dociekliwi wskazują jednak, że zamieszczone filmiki zostały nakręcone wcześniej niż niewyjaśnione wydarzenia.

Oprac. www.bibula.com
2021-07-10

Skip to content