Aktualizacja strony została wstrzymana

Wakacji w tym roku nie będzie? Zaszczepieni muszą poddać się kwarantannie

Liczba dodatnich wyników na koronawirusa w Europie przybiera na sile. Kraje wprowadzają kolejne obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy. Portugalia, oprócz wprowadzenia godziny policyjnej, ogłosiła także, że kwarantannie po kontakcie z zakażoną osobą muszą się poddać nawet zaszczepieni.

Zabawa startuje od nowa. Szczepienia miały zapewnić powrót do tzw. normalności, tymczasem przywracane są zasady obowiązujące podczas pierwszej, drugiej i trzeciej fali koronawirusa.

Generalna Dyrekcja ds. Zdrowia (DGS) w Portugalii ogłosiła, że obowiązek kwarantanny dotyczy “w równym stopniu” osób, które przeszły pełen proces szczepień, jak i tych obywateli, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni.

„Osoby, które zakończyły proces szczepień przeciwko koronawirusowi, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie, jeśli miały kontakt z chorym na Covid-19” – brzmi fragment komunikatu DGS.

Resort zdrowia podał też, iż w 10-milionowej Portugalii do szczepień wykorzystano już ponad 8 mln dawek preparatów przeciwko Covid-19, a proces szczepień zakończyło 3,5 mln osób.

Ponadto rząd Portugalii opublikował w dzienniku ustaw rozporządzenie przewidujące zwrot każdemu obywatelowi pełnego kosztu wykonanych w ciągu miesiąca testów antygenowych – maksymalnie czterech.

Portugalia ogłosiła także, że przywraca godzinę policyjną. Więcej w poniższym tekście.

Całość: Najwyższy Czas! (2 lipca 2021)

 


 

Premier Portugalii zaszczepił się i… został wysłany na kwarantannę

Premier Portugalii został poddany kwarantannie po kontakcie z osobą zarażoną – poinformował portal Econews – Portuguese Economy. Musiał się poddać izolacji mimo pełnego zaszczepienia. […]

Prezydent Portugalii oświadczył, że ministerstwo zdrowia powinno wyjaśnić szczegółowo dlaczego szef rządu pomimo posiadania tzw. paszportu covidowego i przejścia pełnego procesu szczepień musiał zostać poddany izolacji. „Trzeba precyzyjnie wyjaśnić społeczeństwu dlaczego premier musi odbywać kwarantannę, w przeciwnym razie zlekceważy ono proces szczepień, uznając go za niepotrzebny” – stwierdził Rebelo de Sousa. […]

„Ze względu na kontakt z członkiem gabinetu, który okazał się potwierdzonym pozytywnym przypadkiem Covid-19, i pomimo posiadania już dwóch dawek szczepionki od ponad półtora miesiąca i przestrzegania zasady zachowania dystansu fizycznego i noszenia maski premier przestrzega okresu profilaktycznej izolacji ustalonego przez władze zdrowotne” – czytamy w oświadczeniu wysłanym przez rząd Portugalii.[…]

W artykule [na portalu kresy.pl] stwierdzono, że należy nabyć co najmniej jedną inną szczepionkę typu mRNA, a także szczepionkę wykorzystującą inną technologię, aby pomóc chronić przed zatorami w produkcji.

„W Niemczech należałoby się spodziewać dostaw nieco ponad dwóch dawek na mieszkańca, wliczając w to rezerwę bezpieczeństwa” – cytują niemieckie media. Jak podaje portal Interia, według raportu zaleca się: „Terminowe zabezpieczenie dodatkowych ilości szczepionki w celu ochrony przed mutacjami i na szczepienia uzupełniające”.

Ma to wszystko sens?

Źródło: kresy.pl

Całość: magnapolonia.org (2 lipca 2021)

 


 

Skip to content