Minister Niedzielski przedstawicielem ludożerców?

Polecamy najnowszy felieton prof. Mirosława Piotrowskiego.

„…Niepowołanie przez ponad pół roku w Polsce Głównego Inspektora Sanitarnego sprowadza na obywateli naszego kraju ogrome niebezpieczeństwo. Szczególnie w okresie oficjalnie ogłoszonej szalejacej epidemii koronawirusa. Na froncie tej walki brak dowódcy. Ustawa słusznie nakazuje aby Głównym Inspektorem Sanitarnym był lekarz. Obecnie nie mamy nawet osoby pełniącej obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego, jest tylko w/z, czyli „w zastępstwie”. Z wykształcenia elektronik, po wydziale elektrycznym. […] Zapytajmy więc kto działa na szkodę obywateli? Alarmujący o niebezpieczeństwie, czy odpowiedzialni za to niebezpieczeństwo decydenci? […] „

 

 


 

Prokuratura nie zajmie się Niedzielskim. „Nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”

Członkowie grupy C19 złożyli zawiadomienie do organów ścigania przeciwko ministrowi zdrowia, Adamowi Niedzielskiemu. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, gdyż Niedzielski „nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”.

O sprawie poinformował prof. Mirosław Piotrowski, niegdyś poseł do europarlamentu, a w 2020 roku kandydat na prezydenta Polski.

Pozew przeciwko ministrowi Niedzielskiemu dotyczył (nie)wyboru Głównego Inspektora Sanitarnego.

Po tym, jak ze stanowiska jesienią ub.r. odszedł Jarosław Pinkas, decyzją ministra nowym tymczasowym szefem GIS został Krzysztof Saczka – oficjalnie jako p.o. szefa.

Zgodnie z polskim prawem, a dokładniej ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, szefa GIS powinno wybrać się w konkursie. Niedzielski takiego konkursu jednak nie przeprowadził, tłumacząc to sytuacją covidową.

Co więcej, zgodnie z ustawą, Saczka nie mógłby zostać szefem GIS, gdyż nie ma wykształcenia medycznego. Niedzielskiemu to nie przeszkadzało.
Niedzielski o konkursie na szefa GIS. Zapewnił, że przeprowadzi, gdy…

W listopadzie ub.r. na łamach RMF FM Niedzielski przekonywał, że są poważniejsze problemy w kraju, niż ogłaszanie jakiegoś tam konkursu na szefa GIS.

Zapewnił jednak, że w niedalekiej przyszłości konkurs taki ogłosi. Kiedy? Gdy GIS upora się z problemami z raportowaniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Cóż, najwyraźniej Saczka i jego podwładni wciąż się z tym nie uporali.

– Przez najbliższy czas pan minister Saczka będzie tym wszystkim (sanepidem – przyp. RMF FM) zarządzał. Przede wszystkim mamy pewne problemy z raportowaniem, o których będzie dziś konferencja. Jak te problemy sobie rozwiążemy, to ogłosimy konkurs – mówił na łamach RMF FM Niedzielski.

Minęło ponad pół roku, a konkursu jak nie było, tak nie ma.

W związku z tym grupa C19 złożyła przeciwko Niedzielskiemu pozew o wszczęcie postępowania ws. niedopełnienia obowiązków przez ministra zdrowia.

Prokuratura śledztwa wszczynać nie zamierza. Jako powód podano, że „sprawca czynów zabronionych (Niedzielski – red.) nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”. Pełna treść poniżej.

To nie pierwszy raz, gdy prokuratora odmawia wszczęcia postępowania karnego wobec ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Prokuratura uważa bowiem, że ministrowie podlegają wyłącznie Trybunałowi Stanu.

Za: Najwyższy Czas! (1 lipca 2021)

 


 

Skip to content