Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: powikłania po szczepieniu u czynnych żołnierzy

Badanie opublikowane z datą 29 czerwca (Myocarditis following immunization with mRNA COVID-19 vaccines in members of the US Military) wykazało, że 23 wcześniej zdrowych mężczyzn liczących sobie pomiędzy 20 a 51 lat (średni wiek około 25 lat) skarżyło się na ból w klatce piersiowej w ciągu czterech dni od otrzymania szczepionki przeciw Covid-19. Wskaźnik incydentów był wyższy niż przewidywały niektóre wcześniejsze szacunki sporządzone na podstawie doniesień z innych krajów.

Wszyscy pacjenci w momencie publikacji badania wyzdrowieli lub wracali do zdrowia po zapaleniu mięśnia sercowego.

W zeszłym tygodniu amerykańskie organy regulacyjne ds. zdrowia dołączyły ostrzeżenia do szczepionek genetycznych, opierających się na mRNA, podkreślając, że jednym z powikłań – chociaż zastrzeżono, że rzadkim – może być zapalenie mięśnia sercowego obserwowane głównie u młodych mężczyzn.

Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie medycznym Jama Cardiology zauważają, że 19 pacjentów to czynni żołnierze, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki. Pozostali już przeszli na emeryturę.

Generalnie spodziewano się osiem lub mniej przypadków zapalenia mięśnia sercowego pośród 436 tysięcy wojskowych, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19. Tymczasem jest ich dwa razy tyle.

[…]

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (30 czerwca 2021)

Skip to content