Aktualizacja strony została wstrzymana

Indie: ponad 2000 policjantów w Uttarakhand uzyskało pozytywny wynik, 90% było zaszczepione dwiema dawkami

Dwie dawki terapii genowej i ponad 90% zachorowań wśród policjantów.

Dane, które zostały udostępnione we wtorek [1 czerwca], mówią, że 2382 policjantów, którzy byli na służbie między kwietniem a majem uzyskało pozytywny wynik testów na C-19. Spośród nich, 2204 już wyzdrowiało, z tej liczby zarejestrowano pięć zgonów.

 

Ponad 2000 pracowników policji w stanie Uttarakhand w Indiach uzyskało pozytywny wynik testów na Covid-19 podczas drugiej fali, z czego 93 procent z nich otrzymało obie dawki terapii genowej, tzn. szczepionki przed zakażeniem, zgodnie z danymi udostępnionymi przez władze.

Dane, które zostały udostępnione we wtorek, mówią, że 2382 policjantów otrzymało pozytywny wynik testów na C-19, gdy byli na służbie między kwietniem a majem. Spośród nich, 2,204 już wyzdrowiało, odnotowano pięć zgonów.

Według danych, dwóch z pięciu policjantów, którzy zmarli, miało choroby współistniejące. Pozostali trzej nie byli zaszczepieni.

Zapytany o dużą liczbę zakażeń, zastępca inspektora generalnego policji i rzecznik prasowy szefa policji w stanie Uttarakhand Nilesh Anand Bharne powiedział, że ciężkość choroby i liczba ofiar pozostają na niskim poziomie. Bharne powiedział, że nawet producenci szczepionek przyznali, że szczepionka nie gwarantuje, że po otrzymaniu dawki nie będzie się miało pozytywnego testu.

Podczas gdy niektórzy z policjantów, którzy zmarli na Covid-19 zostali wysłani do Kumbh Mela w Haridwar, Bharne powiedział, że nie ma związku między ich śmiercią a religijnym zgromadzeniem.

W rodzinach pracowników policji, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, miało miejsce 751 infekcji, w tym 64, które doprowadziły do śmierci.

W pierwszej fazie pandemii, 1982 pracowników policji miało pozytywny wynik testu, a ośmiu zmarło.

Według analizy danych, od czasu rozpoczęcia pandemii w zeszłym roku, 4364 pracowników policji do tej pory otrzymało pozytywne wyniki testów, a 13 z nich zmarło.

Policja podzieliła się również szczegółami na temat przeprowadzonych działań egzekucyjnych i pomocy udzielonej potrzebującym podczas lockdownu w ramach programu „Mission Hausla”.

Policja złożyła 32 raporty i aresztowała 46 osób w związku z przypadkami sprzedaży fałszywych leków, przepłacania i gromadzenia leków. Ponadto, policja podjęła działania przeciwko 126 tysiącom osób za nie noszenie masek oraz przeciwko 261 tysiącom za naruszenie norm dystansu społecznego.

Do 31 maja policja zgarnęła grzywny o wartości 61.300.000 milionów rupii indyjskich.

Źródło: More than 2,000 Uttarakhand cops test positive, 90% of them got both doses (June 3, 2021)

Zobacz na:

 

Za: PubMedInfo (Cze 29, 2021 ) | https://pubmedinfo.org/2021/06/29/dwie-dawki-terapii-genowej-i-ponad-90-zachorowan-wsrod-policjantow/ | Indie: ponad 2000 policjantów w Uttarakhand uzyskało pozytywny wynik, 90% było zaszczepione dwoma dawkami

Skip to content