Po „świętym” Szumowskim mamy „proroka” Niedzielskiego, który obwieszcza: „Czwarta fala w połowie sierpnia”

„Prorok” Niedzielski: „Czwarta fala w połowie sierpnia”. Straszy przymusem szczepień i mówi, że „do maseczek musimy się przyzwyczaić” [WIDEO]

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Radia Plus. W programie „Sedno sprawy” był pytany o czwartą falę koronawirusa oraz przymusowe szczepienia. Zdaje się, że po stronie rządowej już wszystko jest ustalone.

– Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia  poinformował minister zdrowia w rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim.

Minister zwrócił uwagę na sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie wariant Delta sieje spustoszenie wśród osób zaszczepionych.
Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii. U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia. Pod tym względem, jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce we wrześniu, to siłą rzeczy maseczki pozostaną tym obostrzeniem  ocenił minister i dodał, że Polacy powinni się przyzwyczaić do noszenia maseczek w miejscach zamkniętych.

Rozmawiając o możliwości wprowadzenia obowiązku szczepienia na Covid-19 Niedzielski powiedział:
Rozmawiamy na temat obowiązku szczepienia na COVID-19, ale decyzje jeszcze nie zostały podjęte  mówił Adam Niedzielski, tym samym potwierdzając słowa wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w tej kwestii, który naciska ws. wprowadzenia obowiązku szczepień. Niedzielski wskazuje, że jako pierwsi do szczepienia mogą zostać zobowiązani seniorzy i medycy.

Minister zdrowia nie wyklucza zmiany zasad w kwestii szczepienia. Być może na jesieni zostanie wprowadzona odpłatność za szczepienie.
–  Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić  zapewnił, przypominając, że sama usługa szczepienia kosztuje 60 zł. – Tyle NFZ refunduje przychodniom za jego wykonanie.

Zdaje się, że już wszystko jest zaplanowane. Wprowadzenie obowiązku szczepień na Covid-19 to tylko kwestia czasu, a czwarta fala uderzy w połowie sierpnia, zatem dorzynanie gospodarki ponownie stanie się faktem, bo przecież sytuacja – jak dla Radia Plus mówił Niedzielski – wymknie się spod kontroli.

Za: wprawo.pl (Cze 29, 2021) | https://wprawo.pl/prorok-niedzielski-czwarta-fala-w-polowie-sierpnia-straszy-przymusem-szczepien-i-mowi-ze-do-maseczek-musimy-sie-przyzwyczaic-wideo/ | - [Org. tytuł: «„Prorok” Niedzielski: „Czwarta fala w połowie sierpnia”. Straszy przymusem szczepień i mówi, że „do maseczek musimy się przyzwyczaić” [WIDEO]»]

Skip to content