Co – w sposób całkowicie nietypowy – zmasakrowało mózg Camilli?

Genua: Lekarz, który operował Camillę Canepę: “Mózg pełen zakrzepów; zjawisko dalekie od normalności”

Powoli pojawiają się nowe szczegóły na temat historii, która wydarzyła się niedawno w Genui, gdzie 18-letnia dziewczyna z Sestri Levante, Camilla Canepa, zmarła w wyniku podania szczepionki anty Covid firmy AstraZeneca.

Według relacji lekarza z kliniki San Martino, który ją operował, w ciągu wielu lat pracy zawodowej nigdy nie widział czegoś porównywalnego, jako że mózg Camilli był pełen zakrzepów.

Gianluigi Zona, dyrektor kliniki neurochirurgicznej i neurotraumatologicznej Policlinico, rozmawiając z dziennikarzami z turyńskiej gazety La Stampa, powiedział, że nigdy nie widział tak dużego zjawiska zakrzepowego.

Dziewczyna trafiła do szpitala w Lavagna już 3 czerwca, z objawami takimi jak światłowstręt i ból głowy. Dwa dni później, 5 czerwca, po wypisaniu ze szpitala w Lavagna, z trudnościami w poruszaniu kończynami udała się bezpośrednio do kliniki San Martino w Genui. Tam została poddana badaniu tomograficznemu, a następnie dwóm, pilnym operacjom chirurgicznym.

W rozmowie z dziennikarzami, Gianluigi Zona jest głęboko zasmucony. Opowiadając o stanie, w jakim znajdowała się Camilla, lekarz powiedział, że “wszystkie zatoki żylne były zablokowane przez zakrzepy, co było sytuacją, której nigdy nie widziałem na przestrzeni tak wielu lat pracy w tym zawodzie. Trzeba sobie wyobrazić zatokę żylną jako rzekę w środku doliny, w której zbiegają się różne strumienie. Jeśli zbudujesz zaporę na środku rzeki, rzeka puchnie, dopływy nie mogą spływać, w wyniku czego wzrasta ciśnienie w górę rzeki” – powiedział specjalista.

Na koniec wywiadu, Zona stwierdził, że nie jest ani wirusologiem, ani epidemiologiem, ani lekarzem sądowym, ale jego zdaniem mamy do czynienia z czymś, co absolutnie nie wydaje się być standardowym.

FOTO: Fragmenty arkuszów grafenu są dla komórek ludzkich czymś w rodzaju dobrze naostrzonych, nanometrowych brzytew

https://www.pnas.org/content/pnas/110/30/12295.full.pdf

[Źródło:] https://news.fidelityhouse.eu/cronaca/genova-il-medico-che-ha-operato-camilla-canepa-cervello-pieno-di-trombi-non-e-normale-515387.html

***

Author: Uczta Baltazara
Date: 27 giugno 2021

Za: Uczta Baltazara

 


 

Osierociła troje dzieci. Szczepienie wywołało zakrzep i udar mózgu. Zmarła po 22 dniach

Brytyjka zmarła po przyjęciu szczepionki Astra Zeneca. Jako przyczynę zgonu podano zakrzepice związaną z przyjęciem szczepionki.

Matka trojga dzieci zmarła po gwałtownej reakcji na szczepienie AstraZenecą – informuje brytyjski „Daily Mail” powołując się na rodzinę ofiary. 47-letnia Lucy Taberer poważnie zachorowała po zastrzyku. W jej mózgu pojawił się zakrzep, co spowodowało udar.

Jak relacjonuje jej narzeczony, kobieta początkowo miała łagodne objawy skutków ubocznych szczepienia. Ale jej stan stopniowo się pogarszał, przez co została przewieziona do szpitala. Pomimo starań lekarzy, by ją uratować, zmarła 22 dni po zaszczepieniu.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​kobieta cierpiała na zakrzepicę zatok żylnych mózgu – rzadki i śmiertelny typ zakrzepu w mózgu.

– Nie chcę, aby ludzie zniechęcali się szczepionką, ale chcę, aby ludzie wiedzieli, że istnieje ryzyko– mówi w rozmowie z „Daily Mail” Mark Tomlin narzeczony ofiary. – Wiedziała, że ​​mogą wystąpić pewne skutki uboczne, ale nie martwiła się. Pomyśleliśmy, że po prostu miną, jak u większości ludzi. To ją uspokoiło i nie sądziła, że ​​ma to coś wspólnego ze szczepionką, ale wszystko zaczęło się pogarszać i zaczęła się panika. Na jej ciele pojawił się siniak wielkości piłki tenisowej. Normalnie miała całą energię na świecie, ale była zmęczona i ospała. Potem dostała naprawdę paskudnej wysypki na twarzy i boku. Jej dziąsła zaczęły zmieniać kolor i naprawdę się martwiliśmy – relacjonuje narzeczony ofiary.

Lucy Taberer została przewieziona do Królewskiego Szpitala w Leicester, gdzie zdiagnozowano zakrzepy krwi. Lekarze leczyli ją lekami rozrzedzającymi krew, ale jej stan się pogarszał. Następnie została przeniesiona na oddział intensywnej terapii w Nottingham Queen’s Medical Center (QMC), ale pomimo operacji, która miała ją uratować, lekarze stwierdzili, że nic więcej nie można dla niej zrobić i zalecili odłączenie jej od aparatury podtrzymującej życie.
W akcie zgonu napisano, że zmarła z powodu zakrzepicy zatok żylnych mózgu oraz zakrzepicy związanej ze szczepionką i małopłytkowością. Kobieta osierociła troje dzieci,z których najmłodsze ma 5 lat.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej oznajmił, że zaobserwowano „niezwykle rzadkie przypadki zakrzepów krwi z niskim poziomem płytek krwi po szczepieniu szczepionką COVID-19 AstraZeneca. Większość tych przypadków wystąpiła w ciągu pierwszych 14 dni po szczepieniu, ale niektóre zgłoszono również po tym okresie. Niektóre przypadki zagrażały życiu lub zakończyły się zgonem”.

JS

Za: Najwyższy Czas! (28 czerwca 2021)

 


 

Skip to content