Aktualizacja strony została wstrzymana

Franciszek-Bergoglio wysłał list do heretyka ks. Jamesa Martina SJ. Chwali jego działania i zachęca do ich kontynuacji

Franciszek-Bergogli napisał osobisty list do ks. Jamesa Martina SJ, w którym wyraził wsparcie dla jego posługi i zachęcił go do kontynuowania pracy.

Jak pisze portal Polonia Christiana: «List został napisany odręcznie przez Franciszka-Bergogli w języku hiszpańskim. Stanowi odpowiedź na zdjęcia, jakie ks. James Martin SJ wysłał w podarunku Ojcu Świętemu. O otrzymaniu listy poinformował zarówno sam ks. Martin na Twitterze jak i oficjalny watykański portal, Vatican News.

Zdjęcia, które przesłał jezuita papieżowi, przedstawiały jego bratanka podczas bierzmowania. Bratanek miał skarpetki z wizerunkiem Franciszka.

Ojciec Święty w swoim liście zapewnił, że zdjęcia wywołały jego wesołość. Franciszek nie ograniczył się jednak do skomentowania fotografii. W liście nawiązał też do posługi ks. Martina. Kapłan jest znany ze swoich wysiłków na rzecz osób o skłonnościach określanych jako LGBTQ.

„Chciałbym podziękować Ci za Twój duszpasterski zapał i zdolność do tego, by być blisko ludzi – z bliskością, jaką miał Jezus, a która odzwierciedla bliskość Boga” – napisał Ojciec Święty. „Styl Boga ma trzy elementy: bliskość, współczucie, delikatność. W ten sposób [Bóg] zbliża się do każdego z nas” – dodał.

„Gdy myślę o Twojej pracy duszpasterskiej widzę, że nieustannie starasz się naśladować styl Boga. Jesteś księdzem dla wszystkich, tak jak Bóg jest ojcem dla wszystkich” – stwierdził Franciszek.

„Modlę się, byś dalej szedł tą drogą, będąc blisko, współczując, mając wielką delikatność” – napisał dalej. „Modlę się za twoją wierną trzódkę i wszystkich tych, których Pan umieścił w Twojej pieczy, abyś ich chronił i sprawił, że wzrastać będą w miłości Naszego Pana Jezusa Chrystusa” – dodał.» […]

Oprac. www.bibula.com
na podstawie PCh24.pl (28 czerwca 2021) – [Org. tytuł: «Papież Franciszek wysłał list do ks. Jamesa Martina SJ. Chwali jego działania i zachęca do ich kontynuacji »]

.