Aktualizacja strony została wstrzymana

Adam Kszczot rezygnuje z Olimpady w Tokio. Po zaszczepieniu się „organizm odmówił posłuszeństwa”…

Adam Kszczot, wielokrotny medalista w biegu ma 800 metrów, mistrz Europy i mistrz świata, zrezygnował z udziału w igrzyskach w Tokio.

Kszczot poinformował, że na jego decyzję wpłynęło kilka ważnych czynników, m.in. obóz w Kenii, który przebiegał „w najlepszych warunkach”, lecz mimo „fantastycznego treningu”, po powrocie do Polski „organizm odmówił posłuszeństwa”, oraz złe samopoczucie po zaszczepieniu się (tzw. szczepionką przeciwko Covid-19″), które wymusiło przerwę w treningach.

Całość: Nasz Dziennik (28 czerwca 2021)

Wpis Adama Kszczota na swoim koncie Facebookowym:

https://www.facebook.com/adamkszczot800/posts/395377288614145

Szanowni Kibice, przedstawiam Wam swój komunikat dotyczący udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020.
Najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami, ciężko pracujemy aby pojechać na Igrzyska, niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej, zostaje w Polsce.

Na pewno czytając to zastanawiasz się dlaczego, nie ma jednego winnego, jest natomiast domino zdarzeń, które na mnie wpłynęły:
– obóz w Kenii, gdzie chciałem przygotowywać się w najlepszych warunkach, mimo fantastycznego treningu, organizm po powrocie do polski odmówił posłuszeństwa,
– sprawy rodzinne,
– złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło mnie na moment z treningów.

Ten rok, to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym którzy trzymali kciuki, ja nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu.

Ze swojej strony trzymam mocno kciuki za wszystkich olimpijczyków w Tokyo. Niech siła, pewność siebie, wiara i dobre wibracje będą z Wami.
Dziękuje swoim partnerom i sponsorom, dzięki Wam jest łatwiej: Nike, Lexus Łódź , AirZone, Action.

Do zobaczenia niebawem!
Adam Kszczot

Oprac. www.bibula.com

Skip to content