Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: część lekarzy MUSI być transseksualistami oraz osobami chorymi psychicznie

Hiszpańska wspólnota autonomiczna Aragonii rozpisała konkursy na zatrudnienie lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Część posad została z tej okazji zarezerwowana dla transseksualistów oraz osób chorych psychicznie. Lewicowe władze regionu w ten sposób zamierzają realizować swoją równościową politykę.

Ogółem Aragonia oferuje dokładnie 217 miejsc pracy dla lekarzy rodzinnych. Dokładnie 29 z nich zostało zarezerwowanych dla określonych grup społecznych. Zostaną one tym samym obsadzone przez transseksualistów, osoby chore psychicznie, ofiary terroryzmu, ofiary przemocy ze względu na płeć oraz niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie.

Limit został wprowadzony przez regionalny parlament. Przyjął on w 2018 i 2019 roku dwie nowe ustawy: o prawach i gwarancjach dla osób z niepełnosprawnościami oraz o tożsamości i ekspresji płciowej oraz równości społecznej między mężczyznami i kobietami. Na ich podstawie w sektorze publicznym blisko jedną trzecią miejsc muszą zajmować mniejszości.

Właśnie w ten sposób władze Aragonii zamierzają realizować politykę równości wszystkich ludzi. W chwili obecnej region rządzony jest przez koalicję Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), marksistowskiego Podemos oraz aragońskich nacjonalistów.

Na podstawie: abc.es, interia.pl.

Za: autonom.pl (2021-06-24) – [Org. tytuł: «Część lekarzy musi być transseksualistami»]

Skip to content