Aktualizacja strony została wstrzymana

Rzecznik British Airways potwierdza: zmarło czterech pilotów. Byli zaszczepieni, ale łączenie śmierci ze szczepionkami jest bezpodstawne…

Anonimowa osoba twierdząca, że jest przyjacielem jednego z pilotów British Airways, stwierdziła, że w ciągu ostatniego tygodnia zmarło 3 pilotów tego przewoźnika lotniczego, wkrótce po zaszczepieniu się preparatem reklamowanym jako „szczepionka przeciwko Covid-19”.

W udostępnionym w formie nagrania głosowego na Facebooku, Instagramie i Twitterze, niezidentyfikowany mężczyzna mówi, że rozmawiał z „przyjacielem, który jest pilotem BA” i wyjaśnia, że ​​„dzieją się szalone rzeczy” po śmierci trzech kolegów pilotów.

W mediach społecznościowych zawrzało i od razu cenzura przystąpiła do „sprawdzania faktów”, próbując obalić twierdzenia o rzekomych śmierciach pilotów. Również agencja Reuters odpowiedziała „sprawdzeniem faktów”, jednak we własnym dochodzeniu i raporcie Reuters potwierdził, że zmarło nie tylko trzech wspomnianych pilotów, ale również i czwarty.

Przy potwierdzeniu śmierci czterech osób, Reuters powołał się przy tym na „autorytety medyczne”, które kategorycznie stwierdziły, że ich śmierć „nie ma nic wspólnego” ze szczepionkami, jednak nie podano żadnego innego uzasadnienia.

Według anonimowego informatora, „British Airways prowadzi obecnie rozmowy kryzysowe z rządem na temat tego, czy zezwolić na lot zaszczepionym pilotom. Problem polega oczywiście na tym, że według mojego przyjaciela z BA około 80% zostało już zaszczepionych”.

Reuters zaprzeczył jakoby prowadzone są rozmowy BA na ten temat z rządem, a brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) również zaprzeczyła jakimkolwiek tego typu negocjacjom kryzysowym z brytyjskim przewoźnikiem lotniczym.

„Nie zostaliśmy poinformowani o śmierci pilotów BA po otrzymaniu przez nich szczepionki Covid-19 i nie rozmawialiśmy z BA ani innymi liniami lotniczymi na temat uniemożliwienia zaszczepionym pilotom latania.” – powiedziała dr Sarah Branch, dyrektor ds. zarządzania ryzykiem leków MHRA. „Obecnie nie ma żadnych ograniczeń dotyczących lotnictwa ani innych branż i działań po zaszczepieniu się”. – dodała dyrektor Branch.

Rzecznik potwierdził jednak autentyczność czterech ksiąg kondolencyjnych, czterech niedawno zmarłych pilotów British Airways.

Powyżej, wpis na Twitterze (jeszcze nieocenzurowany) pokazujący zdjęcia czterech pilotów British Airways, którzy zmarli niedawno. Rzecznik British Airways w korespondencji z Agencją Reuters potwierdza autentyczność zgonów tych pilotów i składa kondolencje rodzinom. 

 

Tymczasem australijska telewizja Sky News donosi, że linie lotnicze w Hiszpanii i Rosji ostrzegają osoby „zaszczepione przeciwko COVID-19″, aby nie podróżowały z powodu ryzyka zakrzepów krwi.

W Stanach Zjednoczonych do systemu VAERS wpisany został co najmniej jeden pilot, który po zaszczepieniu się preparatem firmy Pfizer stracił słuch na jedno ucho i pogorszył się mu wzrok, co uniemożliwia mu pilotaż. Pilot ten nie miał wcześniej żadnych problemów medycznych.

 

Oprac. www.bibula.com
2021-06-20
na podstawie GlobalResearch oraz REUTERS

Skip to content