Aktualizacja strony została wstrzymana

Złota dziesiątka czyli korzyści pandemiczne

Będziemy mogli pojąć na nowo, czym stał się nasz świat i jaki chcielibyśmy, aby był w nadchodzących dziesięcioleciach i stuleciach. (…) Chociaż większość najwyraźniej niczego się nie nauczyła z tego, co się stało, to w końcu nadrobią zaległości.

###

W menu na dziś danie typu wyliczanka. Lekcja, jaką dała nam tzw. ‘pandemia’ w dziesięciu punktach. Oczywiście lista jest otwarta i pewnie ktoś z Czytelników dorzuci coś od siebie. A może ktoś uważa, że niektóre z punktów są nietrafione? Poniżej artykuł z Off-Guardian.

Zapraszam do lektury.

___________________________***___________________________

 

10 rzeczy, których nauczyliśmy się podczas zamachu stanu zwanego Covid

Potencjalnie pozytywnym elementem z całej tej porażki pt. Covid-19 jest to, że dowiedzieliśmy się niesamowicie dużo o społeczeństwie, w którym żyjemy. Będzie to kluczowe, jeśli zdołamy powstrzymać to staczanie się w kierunku koszmarnej przyszłości techno-faszystowskiego niewolnictwa.

Będziemy mogli pojąć na nowo, czym stał się nasz świat i jaki chcielibyśmy, aby był w nadchodzących dziesięcioleciach i stuleciach. A „my” oznacza my. Chociaż większość najwyraźniej niczego się nie nauczyła z tego, co się stało, to w końcu nadrobią zaległości.

Nie ma mowy, żeby wiedza zdobyta przez świadome 15% lub 20% populacji nie dotarła w końcu do prawie wszystkich. Kiedy prawda wyjdzie na jaw, ma tendencję do pozostawania na zewnątrz. Jak mądrze ujął to H.R. Haldeman: „Nie można włożyć pasty z powrotem do tuby”.

Oto dziesięć rzeczy, których nauczyliśmy się podczas zamachu stanu zwanego Covid.

1. Nasz system polityczny jest beznadziejnie skorumpowany. Praktycznie wszyscy politycy są beznadziejnie skorumpowani. Żadnej partii politycznej nie można ufać. Wszystkie mogą być i były kupione.

2. Demokracja to fikcja. I była fikcją przez bardzo długi czas. Nigdy nie będzie prawdziwej demokracji, kiedy pieniądze i władza będą równoznaczne.

3. System nie powstrzyma się przed niczym, aby tylko utrzymać władzę i, jeśli to możliwe, zwiększy poziom kontroli i wyzysku. Nie będzie żadnych skrupułów. Żadne kłamstwo nie jest zbyt oburzające, żadna hipokryzja nie jest zbyt mdląca, żadna ofiara z ludzi nie jest zbyt wielka.

4. Tak zwane ruchy radykalne zwykle nie mają z tym nic wspólnego. Z dowolnej strony, z której atakują system, to i tak po prostu udają, że to robią i służą kanalizowaniu niezadowolenia w kierunkach, które są nieszkodliwe dla kliki władzy, a nawet przydatne dla jej planów.

5. Każdy głos „dysydenta”, o którym kiedykolwiek słyszałeś w mediach korporacyjnych, jest prawdopodobnie fałszywy. System nie zapewnia darmowej reklamy swoim prawdziwym wrogom.

6. Większość ludzi w naszym społeczeństwie to tchórze. Odrzucą wszystkie szlachetne wartości i zasady, którymi głośno się chwalili przez całe życie, aby uniknąć narażenia się na publiczną krytykę, niedogodności, a nawet niewielkie straty finansowe.

7. Media głównego nurtu to nic innego jak machina propagandowa dla systemu, a dziennikarze, którzy dla niego pracują, sprzedali swoje żałosne dusze, oddając swoje (często minimalne) umiejętności pisarskie całkowicie do dyspozycji Władzy.

8. Policja nie służy społeczeństwu, ale jest sługą potężnej i niezwykle zamożnej mniejszości, która stara się kontrolować i wyzyskiwać społeczeństwo dla własnych wąskich i chciwych interesów.

9. Naukowcom nie można ufać. Wykorzystają hipnotyczną moc swoich białych fartuchów i autorytetu na korzyść każdego, kto finansuje ich pracę i styl życia. Kto płaci, ten wymaga.

10. Postęp to myląca iluzja. „Postęp” rosnącej automatyzacji i uprzemysłowienia nie idzie w parze z postępem w jakości życia ludzkiego, ale w rzeczywistości „stopniowo” ją redukuje, aż do całkowitego wyginięcia.

 

[Źródło:] 10 Things We Have Learned During the Covid Coup, Winter Oak, May 11, 2021

Autor [wpisu/tłumaczenie]: AlterCabrio

Rozważ wsparcie portalu ekspedyt.org

Uzupełnienia:

Skip to content