Bractwo św. Piusa X zaprzecza informacji o prowadzeniu rozmów z Watykanem

Sekretarz Generalny Bractwa św. Piusa X, ks. Arnaud Sélégny na oficjalnej stronie internetowej Dici zaprzecza wcześniejszym pogłoskom zamieszczonym na jednej z francuskich stron internetowych jakoby Bractwo prowadziło dyskusje z Watykanem – podaje pismo The Remnant. „Bractwo SSPX zaprzecza prowadzeniu w chwili obecnej dyskusji na tematy doktrynalne z oficjanymi teologami Watykanu.” – pisze ks. Sélégny. „Biskup Fellay nie upoważnił żadnego teologa Bractwa św. Piusa X, z wymienionych na forum internetowym, do prowadzonia dyskusji na tematy doktrynalne.”

Ks. Sélégny ostrzega jednocześnie przed bezkrytycznym akceptowaniem informacji ukazujących się w sieci internetowej. „Takie stwierdzenia są owocem wyobraźni autora. […] Całe to zamieszanie w internecie jest dobrym przykładem jak fałszywe pogłoski pochodzące od anonimowej osoby, rozprzestrzeniają się po świecie.”

 

Serwis Informacyjny BIBUŁY, powołując się na forum internetowe i uzyskując potwierdzenie wiadomości w serwisie katolickiego pisma The Remnant, zamieścił informację opatrując ją w tytule znakiem zapytania. Wiele innych angielskojęzycznych serwisów nie wyraziło podobnego dystansu.

 

Skip to content