Światowy Kongres Żyd?w krytykuje Radio Maryja

Aktualizacja: 2007-10-7 12:00 am

Prezes Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder, podczas poniedziałkowej audiencji u papieża Benedykta XVI, skrytykował mag/”antysemickie wypowiedzi(…) w polskiej ultrakonserwatywnej rozgłośni katolickiej Radio Maryja”.

“Lauder powiedział, że antysemickie wypowiedzi polskiego ojca Tadeusza Rydzyka, właściciela ultrakonserwatywnej rozgłośni katolickiej Radio Maryja, nie powinny być dłużej tolerowane” – napisano w komunikacie Światowego Kongresu Żydów opublikowanym po prywatnej audiencji przedstawicieli WJC u papieża Banedykta XVI.

“Zaapelował do papieża o podjęcie działań przeciwko tym, którzy w łonie Kościoła chcą szkodzić bezpośrednim i pozytywnym relacjom między chrześcijanami i żydami” – napisano w komunikacie.

Na audiencji u papieża poza Ronaldem S. Lauderem byli także sekretarz generalny Kongresu Michael Schneider oraz jego zastępca Maram Stern.

Za: PAP/TZ | prawy.pl

 

 

Dodano 3 godziny później:

Światowy Kongres Żydów: nie rozmawialiśmy z papieżem o Radiu Maryja
Zastępca sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów (WJC) Maram Stern powiedział w poniedziałek PAP, że – wbrew informacjom mediów powołujących się na komunikat Kongresu – sprawa Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka nie została poruszona w trakcie porannej audiencji przedstawicieli władz WJC u Benedykta XVI.

Stern był jednym z uczestników spotkania z papieżem w Watykanie. Wraz z nim papież przyjął prezesa Kongresu Ronalda S. Laudera oraz sekretarza generalnego Michaela Schneidera.

Maram Stern dodał, że obecnie trwa wyjaśnianie, skąd informacja o rzekomej rozmowie z papieżem na temat toruńskiej rozgłośni pojawiła się w komunikacie Światowego Kongresu Żydów, umieszczonym na stronie internetowej WJC i zrelacjonowanym przez światowe agencje prasowe.

W komunikacie o audiencji w Watykanie znalazł się następujący fragment: “Lauder powiedział, że powtarzające się antysemickie wypowiedzi polskiego księdza Tadeusza Rydzyka, właściciela ultrakonserwatywnej katolickiej rozgłośni Radio Maryja nie mogą być dłużej tolerowane. Wezwał papieża, by podjął zdecydowane działania przeciwko tym w Kościele, którzy chcieli zniszczyć bliskie i pozytywne stosunki między chrześcijanami a Żydami”.

Na temat audiencji nie chce wypowiadać się rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi, gdyż w niej nie uczestniczył.

Za: PAP/TZ | prawy.pl

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1249 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]