Białoruska telewizja twierdzi, że doradca Bidena ma związek z przygotowaniami do zamachu stanu

Białoruska telewizja państwowa ONT wskazała na związek doradcy amerykańskiego prezydenta Joe Bidena – Michaela Carpentera – z przygotowaniami do zamachu stanu i zamachu na życie prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

– To wszystko jest naprawdę poważne, nie obyło się bez Stanów Zjednoczonych. Departament Stanu zareagował co prawda powściągliwie: „Wszelkie sugestie, że rząd Stanów Zjednoczonych stał za tym lub był zaangażowany w próbę zamordowania Łukaszenki, są całkowicie fałszywe”. Zatem podpowiemy, gdzie Waszyngton powinien szukać prawdy – w samym Waszyngtonie, u doradcy Bidena Michaela Carpentera, który opowie, jeśli zechce – powiedział w niedzielę głos za kadrem w telewizji ONT.

ONT zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu poda więcej szczegółów, dotyczących sprawy planowanego zamachu na prezydenta i przewrotu państwowego.

Zamach na Łukaszenkę i przewrót państwowy

W ubiegłym tygodniu Alaksandr Łukaszenka poinformował, że na jego wniosek w Moskwie zatrzymano grupę osób, która przygotowywała zamach na niego i jego bliskich. Jak przekazała potem FSB, w Moskwie zatrzymano Jurija Zenkowicza, który posiada podwójne obywatelstwo Białorusi i USA oraz Białorusina Aleksandra Fedutę, którzy planowali dokonanie przewrotu wojskowego w Mińsku w dniu 9 maja i fizyczną eliminację prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, poinformowało Centrum Prasowe FSB.

W stosunku do Zenkowicza i Feduty organy śledcze Białorusi prowadzą śledztwo w sprawie przestępstwa z artykułu 357 (spisek lub inne działania popełnione w celu przejęcia władzy państwowej) białoruskiego kodeksu karnego.

– Po przyjeździe Zenkowicza do Moskwy, po konsultacjach w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, spotkanie odbyło się w jednej ze stołecznych restauracji; podczas spotkania konspiratorzy powiedzieli „białoruskim generałom”, że dla pomyślnej realizacji ich planu jest konieczne fizyczne wyeliminowanie prawie całego najwyższego kierownictwa republiki – informowała FSB.

Ostatecznym celem była zmiana porządku konstytucyjnego poprzez zniesienie prezydencji i przekazanie władzy w kraju „Komitetowi Pojednania Narodowego” – przekazała FSB w raporcie.

– Warto zauważyć, że jako datę wojskowego zamachu stanu opozycjoniści wybrali dzień parady zwycięstwa w Mińsku, czyli 9 maja. Po udokumentowaniu spotkania konspiratorzy zostali zatrzymani przez rosyjskie organy bezpieczeństwa i przekazani ich białoruskim partnerom – podano w komunikacie.

https://pl.sputniknews.com

[… a sam Biden o niczym nie wie… – admin]

Dajemy wiarę władzom Białorusi. Stany Zjednoczone mają bowiem dobrze udokumentowaną historię zamachów stanu, skrytobójstw i jawnych napaści na inne kraje.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2021-04-26)

Skip to content