„Terapia homoseksualistów ma 53 proc. skuteczności i nie jest szkodliwa” – przekonują badacze

Doktorzy Stanton Jones oraz Mark Yarhouse z Wheaton College w Illinois na sympozjum Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association – APA), które odbywało się w niedzielę w Toronto przedstawili wyniki najnowszych badań dot. terapii homoseksualistów. Stwierdzili m.in., że skłonności homoseksualne można kontrolować i skuteczna jest terapia zmieniająca je – informuje portal LifeSiteNews.com.

W referacie zatytułowanym „Ex gays? An Extended Longitudinal Study of Attempted Religiously Mediated Change in Sexual Orientation” naukowcy powołali się na wyniki badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich sześciu lat na grupie 98 osób obu płci, które poprosiły o pomoc ewangeliczny ośrodek leczenia homoseksualizmu „Exodus” na Florydzie. Stwierdzili oni, że istnieją dowody na to, iż skłonności homoseksualne można kontrolować, a terapia polegająca na uwolnieniu od nich jest skuteczna i powinna być podejmowana.

Dr Jones skrytykował przyjętą w ub. tygodniu rezolucję Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, do którego sam należy, zalecającego psychologom, by swoim pacjentom nie mówili nic na temat możliwości zmiany orientacji seksualnej poprzez odpowiednią terapię i zabiegi.

Dr Jones stwierdził. że spotkał w różnych wspólnotach religijnych wiele osób potwierdzających, iż udało im się zwalczyć homoseksualne skłonności. Z drugiej strony panuje silne przekonanie, że jednak nie można ich zmienić, a terapia nie powinna być podejmowana, bo jest szkodliwa. Obserwując dwa tak różne stanowiska naukowiec postanowił zbadać tę kwestię.

Podczas badań na wybranej grupie osób zauważył, iż skuteczna zmiana orientacji seksualnej jest możliwa, a terapia nie wyrządza żadnych szkód. Potwierdził, że 30 proc. badanych osób przezwyciężyło skłonności homoseksualne na tyle, że nie podejmują one aktywności seksualnej z osobami tej samej płci. Z kolei 23 proc. badanych nie tylko przezwyciężyło skłonności homoseksualne, ale także rozpoczęło pożycie intymne z osobami płci odmiennej.

Naukowcy potwierdzili, że wyniki ich badań są sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem APA, uznającym, iż skłonności homoseksualnych nie można zmienić.

Podsumowując, wyniki tych badań – stwierdził dr Jones – wydają się być sprzeczne z oficjalnie uznawanym stanowiskiem establishmentu psychologicznego, który uważa że „orientacja seksualna” nie podlega zmianie i jest wysoce prawdopodobne, że próby dokonania jej zmiany przyniosą wielkie szkody tym, którzy się zgodzą na terapię. Wykładowcy wyższej uczelni w Illinois dodali również, że psycholodzy powinni informować i umożliwiać taką terapię osobom o skłonnościach homoseksualnych, które chcą się od nich uwolnić.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4000,2,0,1,I,informacje.html| Amerykańscy psycholodzy: leczenie homoseksualizmu jest skuteczne i potrzebne

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content