Aktualizacja strony została wstrzymana

Złote Globy. Były prezes nazwał BLM „rasistowskim ruchem nienawiści”. Został usunięty z organizacji

Philip Berk, były prezes i wieloletni członek Hollywood Foreign Press Association, został zawieszony po tym, jak w e-mailu nazwał Black Lives Matter „ruchem nienawiści”.

Phillip Berk był członkiem HFPA przez 44 lata. Przez osiem kadencji był prezydentem organizacji odpowiedzialnej za Złote Globy.

Berk usunięty

Zarząd Hollywood Foreign Press Association poinformował we wtorek, że 88-letni Berk nie jest już członkiem organizacji.

Decyzja zapada kilka godzin po tym, jak NBC – która transmituje The Globe – potępiła działania Berka i wezwała do jego „natychmiastowego wydalenia”.

Był to efekt tego, że Berk w niedzielę wysłał e-mail krytykujący współzałożyciela Black Lives Matter Patrisse Cullors oraz sam ruch.

Urodzony w RPA Berk podzielił się artykułem, który nazwał Black Lives Matter „rasistowskim ruchem nienawiści” i opisał Cullors jako „samozwańczą, wyszkoloną marksistkę”. E-mail został wysłany do członków HFPA, personelu oraz głównego radcy prawnego i dyrektora operacyjnego organizacji.

Murzyński skandal

Shaun Harper, który w zeszłym miesiącu został zatrudniony jako doradca ds. różnorodności przez HFPA, w liście rezygnacyjnym powiedział, że początkowo był optymistą. Po krótkim czasie poczuł się jednak zmuszony do ustąpienia ze stanowiska.

– Nie wierzę już w naszą zdolność do wspólnego dostarczania transformacyjnych zmian, których wymaga od was branża i ludzie, których głęboko szanuję – napisał prof. Harper, zajmujący się kwestiami rasowymi, płciowymi i LGBTQ na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

– Moje poważne, niezachwiane zaangażowanie w kwestie równości rasowej i równości płci, nad którymi codziennie pracuję, uniemożliwia mi dalsze usługi doradcze w HFPA – dodał.

HFPA jest pod ostrzałem rasistów od lutego. Wówczas „Times” podał wstrząsającą informację o tym, że w liczącej 87 członków grupie nie ma ANI JEDNEGO murzyna. Ani jednego – rozumieją Państwo zatem skalę tego skandalu.

Od tamtego czasu HFPA stara się nadrobić braki i przypasować postępowcom. Szybko ogłoszono, że opracowywany jest plan mający na celu przyjęcie murzyńskich członków. Jak widać plan zakłada pozbycie się także tych, którzy mają nieprawomyślne poglądy.

Źródło: FoxNews

Za: Najwyzszy Czas! (22 kwietnia 2021) | https://nczas.com/2021/04/22/zlote-goby-byly-prezes-nazwal-blm-rasistowskim-ruchem-nienawisci-zostal-usuniety-z-organizacji/