Aktualizacja strony została wstrzymana

Obłóczyny i śluby zakonne u Sióstr Bractwa św. Piusa X

Co roku w Niedzielę Przewodnią w żeńskiej gałęzi Bractwa odbywa się radosna uroczystość: obłóczyny i śluby wieczyste. W tym roku 15 sióstr postawiło pierwsze lub kolejne kroki w życiu zakonnym, przyjmując habit lub składając śluby.

Profesja w nowicjacie Sióstr w Ruffec we Francji

Uroczystości w czterech nowicjatach Bractwa (położonych we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Argentynie), które w tym roku wypadły 11 kwietnia, powiększyły szeregi sióstr o osiem nowicjuszek, obłóczonych w habit zakonny. Siedem sióstr złożyło śluby posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. Dla dwóch z nich były to śluby czasowe, a dla pięciu wieczyste, oznaczające definitywne poświęcenie się służbie Bogu.

Bliskość Pana Boga sprawia, że kolejne etapy w życiu zakonnym napawają radością, mimo koniecznych wyrzeczeń i poświęcenia siebie. Powołań, Bogu dzięki, nie brakuje, lecz żniwo jest obfite, więc liczba 210 sióstr, które są nieocenionymi pomocnicami dla kapłanów, jest wciąż zbyt mała. Potrzeby duchowe ludzi na całym świecie są naglące, więc w jaki sposób możemy je zaspokoić? Módlmy się o wiele świętych powołań do Matki Bożej Bolesnej, ich patronki i Matki.

Poniżej publikujemy odnośnik do wideoreportażu z profesji w nowicjacie Sióstr w Göffingen w Szwabii sprzed 9 lat, który jednocześnie przedstawia codzienne życie Sióstr. Aby włączyć polskie napisy, należy wybrać odpowiednią opcję w dolnym pasku ekranu.

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (22 kwietnia 2021) | https://news.fsspx.pl/2021/04/obloczyny-i-sluby-zakonne-u-siostr-bractwa-sw-piusa-x/

Skip to content