Aktualizacja strony została wstrzymana

Missouri: Kupisz samochód – dostaniesz karabin maszynowy

Dealer samochodowy w stanie Missouri próbuje zachęcić do kupna samochodów w niezwykle niecodzienny sposób: kupując nową półciężarówkę – dostaniesz za darmo kupon na karabin maszynowy AK-47.

Szef firmy Max Motors, Mark Muller wypowiadając się dla sieci telewizyjnej CNN wściekle atakującej decyzję, bronił się wskazując na sytuacje kiedy posiadanie broni jest przydatne. Przywołał on niedawny incydent, kiedy to małżeństwo zostało zamordowane w ich własnym domu przez siedmiu włamywaczy. Muller zasugerował, że gdyby posiadali oni przy sobie broń, to mogliby wyjść z napaści cało. W takich sytuacjach „Najlepszą obroną – zamiast dzwonienia 911 – jest wystrzelenia całego magazynku.” – powiedział Muller

Decyzja firmy Max Motors rozwścieczyła lobby przeciwne posiadaniu broni przez obywateli, które  znajduje szerokie poparcie w mediach.

Prawo do posiadania broni uważane jest przez Amerykanów za jeden z podstawowych atrybutów zachowywania wolności obywatelskiej. Wbrew głoszonej przez media propagandzie i nagonce na właścicieli broni, legalne posiadanie broni poprawia bezpieczeństwo obywateli. W ciągu roku, broń użyta jest w samoobronie w 2,5-miliona przypadków, czyli około 7 tysięcy razy dziennie. Broniący się przed napadami obywatele zastrzelają 2 razy więcej napastników niż czyni to policja (rocznie: 1500-obywatele, 600-policja). Jednak, jak przyznaje nawet lewicowy Newsweek, „tylko 2 procent zastrzeleń dokonanych przez obywateli w samoobronie, dotyczyło niewłaściwej, niewinnej osoby, podczas gdy policja popełnia ten błąd pięć raz częściej (11 procent przypadków)”.

W stanach, w których zezwolono na posiadanie broni, gwałtownie spadła przestępczość: wskaźnik morderstw zmniejszył się o 8,5%, gwałtów o 5%, napadów o 7%.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: AFA | http://action.afa.net/Blogs/BlogPost.aspx?id=2147486189

Skip to content