Missouri: Kupisz samochód – dostaniesz karabin maszynowy

Aktualizacja: 2009-08-10 2:47 pm

Dealer samochodowy w stanie Missouri próbuje zachęcić do kupna samochodów w niezwykle niecodzienny sposób: kupując nową półciężarówkę – dostaniesz za darmo kupon na karabin maszynowy AK-47.

Szef firmy Max Motors, Mark Muller wypowiadając się dla sieci telewizyjnej CNN wściekle atakującej decyzję, bronił się wskazując na sytuacje kiedy posiadanie broni jest przydatne. Przywołał on niedawny incydent, kiedy to małżeństwo zostało zamordowane w ich własnym domu przez siedmiu włamywaczy. Muller zasugerował, że gdyby posiadali oni przy sobie broń, to mogliby wyjść z napaści cało. W takich sytuacjach “Najlepszą obroną – zamiast dzwonienia 911 – jest wystrzelenia całego magazynku.” – powiedział Muller

Decyzja firmy Max Motors rozwścieczyła lobby przeciwne posiadaniu broni przez obywateli, które  znajduje szerokie poparcie w mediach.

Prawo do posiadania broni uważane jest przez Amerykanów za jeden z podstawowych atrybutów zachowywania wolności obywatelskiej. Wbrew głoszonej przez media propagandzie i nagonce na właścicieli broni, legalne posiadanie broni poprawia bezpieczeństwo obywateli. W ciągu roku, broń użyta jest w samoobronie w 2,5-miliona przypadków, czyli około 7 tysięcy razy dziennie. Broniący się przed napadami obywatele zastrzelają 2 razy więcej napastników niż czyni to policja (rocznie: 1500-obywatele, 600-policja). Jednak, jak przyznaje nawet lewicowy Newsweek, “tylko 2 procent zastrzeleń dokonanych przez obywateli w samoobronie, dotyczyło niewłaściwej, niewinnej osoby, podczas gdy policja popełnia ten błąd pięć raz częściej (11 procent przypadków)”.

W stanach, w których zezwolono na posiadanie broni, gwałtownie spadła przestępczość: wskaźnik morderstw zmniejszył się o 8,5%, gwałtów o 5%, napadów o 7%.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie AFA
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12429 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]