Lwów: propozycja przyznania okolicznościowych medali uczestnikom rajdu Bandery

Aktualizacja: 2009-08-10 8:28 am

Deputowany lwowskiej rady obwodowej Ostap Kozak proponuje przyznanie okolicznościowych medali uczestnikom rajdu “Europejskimi śladami Stepana Bandery”. W piątek nie zostali oni wpuszczeni do Polski.

Przedstawiciel Bloku Julii Tymoszenko przekonuje, że rozmawiał na ten temat z innymi deputowanymi i wspólnie podjęli decyzję o przyznaniu młodym kolarzom okolicznościowych medali “100 lat od dnia urodzin Stepana Bandery”. “Chcemy pokazać tym ludziom, że władza ich nie porzuciła” – powiedział Ostap Kozak. Dodał przy tym, że w tej sprawie ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie lwowskiej rady obwodowej.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, radni szykują też odpowiedź na lipcową uchwałę polskiego Sejmu w sprawie “tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich”, która związana była z 66. rocznicą czystki etnicznej na Wołyniu. Decyzja została podjęta jeszcze przed wydarzeniami związanymi z rajdem rowerowym, a rada obwodowa ma się tym zająć po wakacjach.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]