Arabia Saudyjska: Kara chłosty dla homoseksualistów

Aktualizacja: 2007-10-6 12:00 am

Nieujawnieni z nazwiska dwaj mężczyźni z miejscowości Al-Bahah w Arabii Saudyjskiej, zostali skazani na karę chłosty za akt sodomii – informuje agencja Agence France-Presse powołując się na arabski dziennik Al-Okaz. We wtorek, 4 października br. dokonano publicznego wykonania kary 7000 chłost. Po wykonaniu kary, mężczyźni powrócili do więzienia gdzie dalej odbywają karę pozbawienia wolności.

W Arabii Saudyjskiej akty homoseksualne są nielegalne i podlegają surowym karom. Przestępstwa gwałtu, napadów, handlu narkotykami ale także i apostazji, podlegają karze śmierci, której publiczne wykonanie odbywa się poprzez ścięcie głowy.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1242 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]