Aktualizacja strony została wstrzymana

Sony Pictures wypuści w Wielki Piątek bluźnierczy film skierowany przeciwko Maryi Dziewicy

31 marca 2021 r. (LifeSiteNews) – Wydaje się, że jest to celowe posunięcie Sony Pictures, aby wybrać Wielki Piątek na premierę bluźnierczego filmu przedstawiającego NMP na podobieństwo szatana.
Oparty na horrorze Jamesa Herberta „Shrine”, film „The Unholy” przedstawia młodą dziewczynę, która „po rzekomej wizycie Maryi Dziewicy jest w stanie w niewytłumaczalny sposób słyszeć, mówić i leczyć chorych”.

Ze względu na demoniczny charakter filmu LifeSiteNews odmawia wyświetlenia zwiastuna lub linku do filmu.

Zwiastun przedstawia rzekomą Maryję jako zakrwawioną, demoniczną postać, płaczącą czarnymi łzami z pustych oczu. Dziewczyna, która rzekomo widzi Marię, jest również przedstawiona z czarnymi oczami, kolejną cechę demonicznego portretu.

Uczestnicy jej rzekomych wizji modlą się w sposób kpiący z tradycyjnych katolickich nabożeństw do Maryi, a krucyfiksy i różańce są w płomieniach.

Premiera filmu „The Unholy” została opóźniona ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, a Sony Pictures zdecydowało się na wypuszczenie filmu 2 kwietnia, w Wielki Piątek, w jeden z najbardziej uroczystych dni w chrześcijańskim roku liturgicznym.

Sony samo zwróciło uwagę na datę premiery, komentując, że „W najświętszy weekend roku nadejdzie The Unholy”.

Wydaje się, że data premiery została zaplanowana tak, aby była jak najbardziej obraźliwa w dniu, w którym chrześcijanie upamiętniają mękę i śmierć Chrystusa oraz współcierpienie Jego matki. Sony wypuszczając film, bluźni zarówno przeciwko Chrystusowi, jak i Jego matce.

Sony nawiązało współpracę z producentem Samem Raimim, który jest znany ze swoich horrorów. Stworzył serię horrorów Evil Dead, a także jest wybitną postacią w świecie filmowym, wyreżyserował trylogię Spiderman z początku XXI wieku.

W ramach zadośćuczynienia za ten bluźnierczy film, tym bardziej z powodu momentu jego premiery, LifeSiteNews wystosowała petycję wzywającą ludzi do modlitwy i zadośćuczynienia.

Dlatego zbliżając się do Triduum i Wielkanocy, prosimy was o zadeklarowanie modlitwy w zamian za zniewagi i bluźnierstwa, jakie „bezbożni” wyrządzają Panu Jezusowi, w szczególności Najświętszej Maryi Pannie, a także uczuciom religijnym ogólnie.

Wielki Święty maryjny i Doktor Kościoła, św.Alfons de Ligouri, kieruje do Maryi tę modlitwę aby przyłączyć się do Jej cierpienia po śmierci i pogrzebie Pana Jezusa:

Moja udręczona Matko, nie zostawię Cię samej, abyś płakała; nie, będę Ci towarzyszyć moimi łzami. O tę łaskę proszę Cię teraz: uproś, abym zawsze pamiętał i zawsze miał czułe nabożeństwo do męki Jezusa i twoich smutków, abym pozostałą część moich dni spędził na płaczu nad cierpieniami, moją słodka Matko i mego Odkupiciela.

Ufam, że te smutki dodadzą mi pewności i siły, której będę potrzebował w godzinie śmierci, abym nie rozpaczał na widok wielu grzechów, którymi obraziłem mojego Pana.

Pozwolą mi otrzymać przebaczenie, wytrwałość i Niebo, gdzie mam nadzieję radować się z Tobą i wychwalać nieskończone miłosierdzie mojego Boga przez całą wieczność.

Mam nadzieję; że tak będzie.

Amen

Jedną z sugerowanych modlitw przeciwko diabłu jest również modlitwa do św. Michała Archanioła.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Lifesitenews (Mar 31, 2021) – „Sony Pictures to release film blaspheming Virgin Mary on Good Friday”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content