Aktualizacja strony została wstrzymana

Spowiedź tylko dla zaszczepionych? Diecezja reaguje na zaskakujący pomysł proboszcza

Parafia katolicka w New Jersey ogłosiła w tym tygodniu, że będzie zezwalać na sakrament spowiedzi tylko tym, którzy zostali zaszczepieni. Po tym, jak sprawą zainteresowali się dziennikarze serwiu LifeSiteNews, którzy zwrócili się do proboszcza i miejscowego biskupa o komentarz, parafia nagle zmieniła decyzję i teraz zezwala na spowiedź wszystkich, którzy o nią poproszą.

Kościół pw. Przenajdroższej Krwi w Monmouth Beach w stanie New Jersey, gdzie ksiądz Michael Sullivan jest proboszczem, pierwotnie poinformował na swojej stronie internetowej, że spowiedzi są „teraz dostępne tylko dla osób zaszczepionych” po tym jak złagodzono ograniczenia związane z COVID.

„Tylko osoby zaszczepione mogą przystąpić do Sakramentu Pokuty, aby chronić siebie, a co ważniejsze, aby chronić innych na wypadek, gdyby ktoś przechodził chorobę bezobjawowo, ale zaraźliwie”, pierwotnie podawano na stronie internetowej.

LifeSiteNews skontaktowało się z biskupem Davidem O’Connelem z diecezji Trenton w New Jersey, gdzie znajduje się parafia Najdroższej Krwi, z prośbą o komentarz na temat działań ojca Sullivana, który uczynił szczepionkę warunkiem wstępnym przyjęcia sakramentu. W ciągu dwóch godzin rzecznik diecezji Rayanne Bennett odpowiedziała następującym oświadczeniem: „Pytanie dotyczące spowiedzi w parafii Krwi Chrystusa zostało przedstawione diecezji dziś rano, 29 marca i zostało natychmiast rozpatrzone przez Wikariusza Generalnego”.

„Wikariusz generalny niezwłocznie poinformował proboszcza, że nie może stawiać tego warunku chcącym przyjąć sakrament pokuty. Nikt nie jest zobowiązany do przyjęcia szczepionki COVID. Proboszcz odpowiedział, że zastosuje się do decyzji, a strona internetowa parafii zostanie zaktualizowana. Wszyscy księża diecezji zostali poinformowani za pośrednictwem Diecezjalnych dyrektyw dotyczących pandemii we wrześniu 2020 r., że jak miało to miejsce podczas całej pandemii, spowiedź jest nadal dostępna w razie potrzeby” – dodała rzeczniczka.

Źródło: LifeSiteNews, DoRzeczy.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-30)

.