USA: Biblia nieodpowiednia dla więźniów?

Aktualizacja: 2009-08-9 2:50 am

– Władze więzienia traktują Biblię jak niebezpieczną kontrabandę – alarmują działacze na rzecz wolności religijnej. Nie w Korei Północnej czy Arabii Saudyjskiej, ale… w Rappahannock w USA. Strażnicy ocenzurowali listy matki do przetrzymywanego tam syna, gdyż były „zbyt religijne”.

– Listy wyglądały jak ser szwajcarski – piszą działacze Fundacji Becketa na rzecz Wolności Religijnej w swoim oświadczeniu. Jeden z nich, pierwotnie napisany na trzech stronach, po ingerencji władz nie zawierał nic ponad słowami powitania, pierwszym akapitem i słowami „Kochająca Mama”. Fundacja wsparła swoim oświadczeniem skargę, jaką do władz więzienia wysłała Anna Williams, autorka przesyłki.

Fragmenty, które napisała swojemu synowi, pochodziły z Księgi Przysłów, Listu św. Jakuba i Ewangelii według św. Mateusza. Cytaty wycięto nożyczkami i nożem do papieru i umieszczono w teczce podpisanej „materiały religijne z domu” w schowku z własnością więźnia.

– Mieszkańcy hrabstwa Rappanhannock powinni wiedzieć, że rząd zdecydował się dołączyć do państw takich jak Korea Północna, Arabia Saudyjska i Iran, które traktują Biblię jak niebezpieczną kontrabandę – piszą przedstawiciele Fundacji. Przypominają także, że, choć władze więzienia mają prawo cenzurować listy do przetrzymywanych, jednak ci mają prawo do dostępu do treści religijnych.

sks/CNA/BecketFund.org

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Biblia nieodpowiednia dla więźniów?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]