Aktualizacja strony została wstrzymana

Polska: Dr Sutkowski potrzebuje gwałtownego i mocnego lockdownu

Dr Sutkowski: Polska potrzebuje gwałtownego i mocnego lockdownu

– Walka z koronawirusem musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i lockdown. Innych metod ludzkość nie ma – mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 25 052 nowych zakażeniach koronawirusem. To największa ilość zakażeń od początku tego roku.

W środę popołudniu minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić nowe obostrzenia, które nieoficjalnie mają objąć zasięgiem całą Polskę.

– Powodem tak dużego wzrostu jest przede wszystkim odmiana brytyjska koronawirusa, która występuje w 70-80 proc. przypadków. Jest bardziej transmisyjna i bardziej zabija. Do tego chorują coraz młodsze osoby, co jest skutkiem szczepień. Gwałtowny i mocny lockdown jest zatem potrzebny. Ta walka musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i właśnie lockdown. Innych metod ludzkość nie ma – powiedział dr Michał Sutkowski.

Gość Jedynki dodał, że „niezależnie od naszych działań wirus jest zawsze przed nami. Jest jak kameleon – zmienia się i cały czas potrafi nam zaszkodzić”. – Najlepszą receptą jest szczepienie populacyjne. Jeżeli dostarczymy szczepionki, wirus nie będzie miał możliwości przemieszczania się i nie będzie mutował – dodał dr Sutkowski.

Źródło: Program 1 Polskiego Radia, PolskieRadio24.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

parafrazując obecnie najstarszego wicepremiera Polski. Wielu z pozoru normalnie wyglądających ludzi ma zadziwiające niedobory intelektualne
szpulas11

„Do tego chorują coraz młodsze osoby, co jest skutkiem szczepień.” Dziękuję Panu Doktorowi za szczerość. Tak mi się też wydaje. Im więcej będzie szczepień, tym więcej będzie chorych. „Gwałtowny i mocny lockdown jest zatem potrzebny. Ta walka musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia”. Tak. Tak. Jedyną skuteczną metodą do doprowadzenia do lockdownu są szczepienia. Teraz lepiej rozumiem, co się wokół nas dzieje. Potrzebny jest lockdown, więc w tym celu trzeba szczepić. Nic dodać, nic ująć.
Alek 21

Nigdy i nigdzie lockdown nie pomógł w walce z koronawirusem.
jazmig

What utter nonsense and rubbish! Stop this crazy mass testing. The PCR test was never designed for mass testing and neither was it designed to test for Covid-19. And lockdowns do not work!
Petrus

Kardynał Macharski kiedyś odpowiedział na składane mu życzenia zdrowia. Nie zdrowia, ale rozumu. Widziałem wielu zdrowych a głupich.
Jacek

Maciej Pawlicki zapytał rzecznika Min. Zdrowia : ” jak owe zakażenia są stwierdzane ? czy W POŁĄCZENIU z diagnozą kliniczną? Bo takie właśnie zalecenie wydała WHO, wobec faktu, że testy PCR masowo dają wyniki ?fałszywie pozytywne?. Odpowiedź rzecznika : „?Informuję, że w systemie EWP nie ma informacji, czy osoba poddana testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2 miała objawy choroby COVID-19.? „Wynika z tego, że minister zdrowia nie wprowadził reguły, że testom musi towarzyszyć badanie kliniczne. Innymi słowy ? nie wie on ile jest naprawdę zakażeń.Zatem powstaje bardzo poważna obawa, że drastyczne decyzje o ograniczaniu leczenia i operacji tysięcy poważnie chorych oraz decyzje o ponownym lockdownie minister zdrowia podejmuje na podstawie danych fałszywych.”
Normalna

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-17) – [Org. tytuł: «Dr Sutkowski: Polska potrzebuje gwałtownego i mocnego lockdownu»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Zmieniliśmy tytuł na bardziej adekwatny. Więcej dodawać nie trzeba, bo takich ludzi należy izolować od mikrofonów i kamer.

 


 

Dr Sutkowski uważa, że lockdown jest za miękki: „Ja widziałbym wojsko i policję na ulicach”

Według dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych wprowadzenie w Polsce „lockdownu” było koniecznością. Uważa on jednak, że restrykcje, nakazy i zakazy, jakie przedstawił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski są zbyt miękkie i należało zdecydować o wprowadzeniu wojska i policji na polskie ulice.

W wypowiedzi dla PAP, którą cytuje serwis dziennik.pl Sutkowski przekonuje, że mocniejsze restrykcje przybliżą Polskę do „normalności”, a aby ta normalność nastała szybciej muszą być one jeszcze twardsze i gwałtowniejsze niż te, na które się zdecydował rząd, czyli: od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju zamknięte zostaną hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte będą kina, teatry, baseny i obiekty sportowe, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki zdalnej.

– Lockdown stał się nieunikniony. Moim zdaniem jest być może nawet za miękki. Ja widziałbym wojsko i policję na ulicach. Nie dlatego, aby się znęcać nad ludźmi, ale nad wirusem. Trzeba go jak najszybciej wybić, aby wracać do normalności – podkreślił Sutkowski. […]

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-18)

 


 

Skip to content