Aktualizacja strony została wstrzymana

Chińska firma genomiczna – finansowana przez Fundację Billa Gatesa – “wydobywa” dane DNA, używając do tego celu testów COVID-19

BGI Genomics – powiązana z Komunistyczną Partią Chin firma genomiczna wskazana przez amerykańskich urzędników jako “wydobywająca” DNA Amerykanów – współpracowała na szeroką skalę z Fundacją Billa i Melindy Gatesów, jak ujawnia The National Pulse.

Firma znalazła się ostatnio pod ostrzałem po tym, jak 60 Minutes ujawniło wykorzystanie testów COVID-19 do “zbierania, przechowywania i wykorzystywania informacji biometrycznych” na temat obywateli amerykańskich, jak twierdzą byli urzędnicy amerykańskiego wywiadu. Co więcej, ostatni artykuł Reutersa powiązał tę firmę z armią Komunistycznej Partii Chin.

Oprócz tego, że administracja Obamy umożliwiła firmie zdobycie przyczółka w USA, Fundacja Billa i Melindy Gatesów odegrała kluczową rolę w amerykańskiej ekspansji BGI.

We wrześniu 2012 r. fundacja założyciela Microsoftu podpisała “Memorandum of Understanding (MOU) w celu nawiązania współpracy w zakresie globalnego zdrowia i rozwoju rolnictwa, zmierzającej do osiągnięcia wspólnych celów w zakresie zdrowia i rozwoju rolnictwa”.

Współzałożyciel BGI pochwalił porozumienie, świętując nadchodzące “naukowe przełomy w dziedzinie genomiki człowieka, roślin i zwierząt”. Ujawnił również, że wspólne wysiłki koncentrują się na sekwencjonowaniu genomów – dokładnie tej działalności, która została zasygnalizowana jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w odcinku programu 60 Minutes:

“Mając swój wkład w Human Genome Project, jak również sekwencjonowanie genomów wielu kluczowych gatunków roślin i zwierząt oraz chorób ludzkich, w tym wstępne sekwencjonowanie genomu ryżu, jak również nasze zaangażowanie w Rice 10,000 Genome Project, 1,000 Plants and Animals Genome Project, International 1,000 genomes project, the 1,000 Rare Diseases Project, the International Cancer Genome Project, Autism Genome 10K, między innymi, BGI z zadowoleniem oczekuje na podjęcie partnerstwa z Bill & Melinda Gates Foundation w ramach tej znaczącej współpracy mającej na celu zastosowanie badań genomicznych na rzecz globalnego zdrowia ludzkiego. “

Memorandum poprzedza wizytę Gatesa w siedzibie BGI w Chinach w 2010 r., podczas której był on świadkiem operacji sekwencjonowania genetycznego opisanej przez Financial Times:

«W 2010 roku Bill Gates odwiedził nie wyróżniający się niczym budynek na terenie przemysłowym na obrzeżach Shenzhen w Chinach. Z rzędami nowoczesnych maszyn szumiących wewnątrz, miejsce to można było łatwo pomylić z anonimową hurtownią danych. Jednak tego dnia pan Gates i Ray Yip, szef chińskiej fundacji Gatesa, zobaczyli coś innego. Zwiedzając siedzibę BGI, obaj panowie byli oszołomieni ambicją naukowców pracujących w tej firmie biotechnologicznej. Wewnątrz, ponad 150 najnowocześniejszych maszyn do sekwencjonowania genetycznego analizowało odpowiednik tysięcy ludzkich genomów dziennie. Firma dąży do zbudowania ogromnej biblioteki opartej na DNA wielu milionów ludzi. Kierownictwo BGI widzi w tym nie tyle ostateczny cel, co trampolinę dla odkryć nowych leków, zaawansowanych badań genetycznych i transformacji polityki zdrowia publicznego».

Yip pochwalił to przedsięwzięcie jako “nieszablonowe”, “otwarte” i “liberalne”:

“Byliśmy zaskoczeni. Nigdy nie sądziliśmy, że znajdziemy tak nieszablonowe podejście. Oni są w swojej własnej lidze – otwarci i liberalni. Większość ludzi postrzega ich jedynie jako dostawcę usług w zakresie analizy DNA. To baza danych, którą budują, sprawi, że będą nie do pokonania”.

Projekty BGI związane z sekwencjonowaniem genomu finansowała Fundacja Gatesów wspólnie z organami Komunistycznej Partii Chin, takimi jak Ministerstwo Nauki i Technologii oraz Akademia Nauk Rolniczych.

Analogicznie, dr Tadataka Yamada, były prezes programu zdrowia globalnego Fundacji Billa i Melindy Gatesów, pełni funkcję przewodniczącego Naukowej Rady Doradczej BGI.

GATES AND BGI RESEARCHERS

W 2016 r. BGI otworzyło biuro w Waszyngtonie – rodzinnym stanie Microsoftu oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Wydaje się, że powiązania BGI z Waszyngtonem wpłynęły również na decyzję firmy o obraniu tego stanu za cel swoich zestawów testowych COVID-19, co jest częścią spisku firmy mającego na celu “wydobycie” danych Amerykanów.

“Na początku marca zeszłego roku, stan Waszyngton był miejscem pierwszego poważnego wybuchu epidemii koronawirusa w USA. W momencie, gdy wskaźniki COVID i zapotrzebowanie na testy gwałtownie wzrosły, BGI Group, największa na świecie firma biotechnologiczna – globalny gigant z siedzibą w Chinach – zwróciła się do stanu Waszyngton z kuszącą ofertą. W uderzająco osobistym liście do gubernatora, BGI zaproponowało budowę i pomoc w prowadzeniu najnowocześniejszych laboratoriów testujących COVID,” streścił 60 Minutes.

Ostatecznie, urzędnicy odrzucili ofertę – na prośbę Biura Dyrektora National Intelligence – w związku z powiązaniami BGI z rządem chińskim.

Autor: Uczta Baltazara

 • https://en.wikipedia.org/wiki/BGI_Group
 • Dr. Siegel: Chinese firm ‘mining’ DNA to control health care future
 • Feb. 02, 2021 – 2:35 – FOX News medical contributor explains why China’s BGI Group is providing COVID tests to America on ‘Tucker Carlson Tonight’
 • https://video.foxnews.com/v/6228183470001#sp=show-clips
 • https://www.cbsnews.com/news/biodata-dna-china-collection-60-minutes-2021-01-31/
 • https://www.reuters.com/article/us-china-genomics-military-exclusive/exclusive-china-gene-firm-providing-worldwide-covid-tests-worked-with-chinese-military-idUSKBN29Z0HA
 • https://www.prnewswire.com/news-releases/bgi-and-the-bill–melinda-gates-foundation-sign-memorandum-of-understanding-on-collaboration-for-global-health-and-agricultural-development-171139691.html
 • https://pbs.twimg.com/media/CBQk7lpVEAEaUBp?format=png&name=small
 • https://www.ft.com/content/9c2407f4-b5d9-11e4-a577-00144feab7de
 • http://gigasciencejournal.com/blog/publish-data-fight-world-hunger/
 • https://www.prnewswire.com/news-releases/tadataka-yamada-md-joins-bgi-as-scientific-advisory-board-chairman-300256614.html

[Źródło:] Uczta Baltazara (7 marzo 2021)

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (08.03.2021) | http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30662&Itemid=47

Skip to content