Aktualizacja strony została wstrzymana

Krzysztof Tchórzewski (PiS): nie będzie rekompensat za wzrost cen prądu. Polaków na to stać

Były minister energii w rządzie Mateusza Morawieckiego nie uważa, mimo wcześniejszych deklaracji, by rekompensaty za podniesienie cen prądu były konieczne. Jego zdaniem Polacy zarabiają coraz więcej i w związku z tym są gotowi ponieść koszty transformacji energetycznej.

– Jeśli idziemy w odnawialne źródła energii, kierujemy się do sektora, na który stać najbogatszych. Żebyśmy mieli bardziej komfortowe życie, czyste powietrze i tak dalej, musimy utrzymać podwójny system energetyczny. Stajemy się bogatsi, więc mówimy, że nas na to stać – stwierdził polityk PiS Krzysztof Tchórzewski, były minister energii.

W 2021 r. roczne rachunki za prąd mają wzrosnąć nawet o 141 zł miesięcznie. Jeszcze w 2018 r. przekonywał, że wraz z wzrostem cen energii elektrycznej pojawią się odpowiednie rekompensaty. – Niemcy zrobili referendum i obywatele dopłacają do energii odnawialnej 20-30 mld euro rocznie z własnej kieszeni. Płacą co miesiąc – zauważył Tchórzewski. – Potrzebujmy zmiany mentalności Polaków – stwierdził.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Ze zdaniem byłego ministra energii nie zgadza się jego koalicjant z Solidarnej Polski, Janusz Kowalski – Obietnic trzeba dotrzymywać. To najubożsi, elektorat PiS, ponoszą koszty transformacji – stwierdził. – Absurd polega na tym, że tworzymy systemy, które są kierowane do najlepiej zarabiających i uderzają w najuboższych – podkreślił.

– Podwyżek cen energii i ciepła nie będzie, jeżeli premier Mateusz Morawiecki wynegocjuje w Brukseli wyłączenie Polski z EU ETS (Europejski System Handlu Emisjami – red.). Żeby to zrobić, należy zablokować Fundusz Odbudowy i twardo żądać od Unii Europejskiej likwidacji tego spekulacyjnego parapodatku – powiedział Kowalski.

Źródło: medianarodowe.com
PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Pycha kroczy przed upadkiem. Źle się bawicie panowie A stawką jest Polska
Ra

@sandus Obiecają 500+ i postraszą Platformą i ludzie na nich zagłosują. Ponadto Polaków stać na 900 mln wywalonych w błoto na blok Elektrowni Ostrołęka.
trooper

Te rządowe pleciugi mają pojęcie o realiach życia Obywatela RP, jak Pigmeje o życiu na Grenlandii! Porównywać RP do Niemiec z tymi miliardami, trzeba mieć delikatnie mówiąc, szczaw i mirabelki zamiast mózgu. RP stała się bogatsza, to znowu porównanie ze sztuki absurdu, na zasadzie, że garbaty jest bogaty swoim . . . ciężarem, z którego ma być niezmiernie dumny! Z pełną świadomością mówię Wam, jesteście podłymi manipulatorami na łańcuchu swoich uzależnień od władzy i profitów z niej płynących – działacie jak zbrodniarze w erze Hitlera, dopóki byli . . . bezkarni! – ale takie czasy zawsze kiedyś się kończą, macie już swój bunkier kętrzyński, gdzie wtedy zamierzacie czmychnąć?! Plugawe darmozjady, bezczelne i zuchwałe jak . . .
AndrzejBR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-07) | https://www.pch24.pl/krzysztof-tchorzewski–pis—nie-bedzie-rekompensat-za-wzrost-cen-pradu–polakow-na-to-stac,82494,komentarze.html