Aktualizacja strony została wstrzymana

COVID dzieli Amerykę. Teksas i Missisipi bez masek, Kalifornia z obowiązkiem noszenia podwójnych

Podczas gdy gubernatorzy Teksasu i Missisipi rezygnują z obowiązku noszenia masek w przestrzeni publicznej, Kalifornia wprowadza nakaz korzystania z podwójnej warstwy zasłaniającej usta i nos.

Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego opublikował nowe wytyczne ws. noszenia masek, które głoszą, że „dobre, skuteczne maski powinny dobrze przylegać do twarzy i zapewniać właściwą filtrację powietrza, a noszenie podwójnych masek może w tym pomóc”.

– Zachęcamy mieszkańców, by nosili podwójne maski zwłaszcza w świetle tego co moim zdaniem jest złą informacją płynącą z co najmniej czterech stanów – oświadczył Newsom na konferencji prasowej.

Newsom otwarcie skrytykował stany decydujące się na łagodzenie obostrzeń zapewniając, że Kalifornia nadal będzie kierować się „danymi naukowymi, dowodami, faktami, a nie ideologią” przy podejmowaniu decyzji.

Zupełnie innego zdania są gubernatorzy Teksasu i Missisipi, Greg Abbot i Tate Reeves, którzy we wtorek zapowiedzieli zniesienie większości restrykcji w swoich stanach i koniec z obowiązkiem noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Ich zdaniem COVID-19 wprawdzie nie został całkowicie wypleniony, ale uważają, że „władze nie powinny już więcej nakazywać obywatelom jak mają się zachować”. Drugim powodem tej decyzji jest „konieczność pomocy gospodarce i przedsiębiorcom mocno dotkniętym trwającą od wielu miesięcy epidemią oraz ograniczeniami”.

Działania gubernatorów wywołały wściekłość Białego Domu. Prezydent Joe Biden nazwał decyzje polityków „neandertalskim myśleniem”.

Źródło: rp.pl / własne PCh24.pl

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Wszędzie, gdzie rządzi lewacka hołota trzeba nosić maski
DanK

Bajden mógł dalej siedzieć cicho najlepiej w swojej piwnicy, a jednak odezwał się i strzyka jadem.
obituary

Tylko dwie? Trzy! Komunizm bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył. Ciągle słyszymy, że receptą na kryzys UE jest jeszcze więcej Unii, to tu jest podobnie- na problem z maskami i pandemią jest rozwiązanie- jeszcze więcej pandemii i masek!!!
miguel

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-03-05) | https://www.pch24.pl/covid-dzieli-ameryke--teksas-i-missisipi-bez-masek--kalifornia-z-obowiazkiem-noszenia-podwojnych,82460,i.html

Skip to content