Aktualizacja strony została wstrzymana

Rasizm po amerykańsku. Przerwano program dla zdolnych dzieci, bo był… zdominowany przez białych

„Szkoły publiczne w Bostonie zawiesiły specjalny program dla wybitnych uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych”, informuje serwis GBH News. Powodem tej decyzji są obawy dotyczące… równości rasowej w tymże programie. Okazało się bowiem, że dominują w nim dzieci rasy białej i żółtej.

– W pandemii, z którą musimy się zmierzyć, ujawniło się wiele nierówności – stwierdziła kurator Brenda Cassellius, tłumacząc roczną przerwę w programie dla wybitnych uczniów Advanced Work Classes. – Jest dużo pracy, którą musimy wykonać w dystrykcie, aby być antyrasistowskim i mieć politykę, zgodnie z którą wszyscy nasi uczniowie mają uczciwe szanse na sprawiedliwe i doskonałe wykształcenie – dodała.

Analiza programu wykazała, że 70 procent uczniów zakwalifikowanych do niego jest rasy białej lub to żółtej i to pomimo faktu, że w Bostonie 80 proc. wszystkich uczniów w szkołach publicznych to czarnoskórzy albo Latynosi.

– To jest po prostu nie do zaakceptowania – skomentowała te sytuację Lorna Rivera, członek komitetu szkolnego.

Urzędnicy okręgowi powołali grupę roboczą, której zadaniem jest określenie długoterminowych założeń programu. Oczekuje się, że swoje zalecenia w tej sprawie wydadzą w maju.

Źródło: GBH News, wPolityce.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Oczywiście równamy zawsze w dół.
Kontrrewolucjon

Widzę mosty i domy projektowane przez jedynie słusznych rasowo inżynierów architektów z nadania społecznego. Będą lepić z liści i błota…
Juz

Proponuję odwrócić kryteria i nagradzać najgorszych uczniów za ?najgorszość?. Wtedy będzie supremacja politycznie poprawnej rasy i politycznie poprawny rasizm.
Genardio

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-01) | https://www.pch24.pl/rasizm-po-amerykansku–przerwano-program-dla-zdolnych-dzieci–bo-byl—-zdominowany-przez-bialych,82346,i.html